Kobyłkowscy kickboxerzy na Mistrzostwach Europy w Macedonii

2023
Mistrzostwa Europy w kickboxingu w Macedonii, fot: Polski Związek Kickboxingu

Kickboxerzy Wichru Kobyłka, Paulina Matera i Darek Giera wraz z trenerem kadry narodowej Grzegorzem Engelem, biorą udział w Mistrzostwach Europy w Macedonii.

W dniach 2 – 10 września w stolicy Macedonii Skopje odbywają się Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w kickboxingu. Polska wystawiła na mistrzostwa bardzo liczną reprezentację, 126 zawodniczek i zawodników i ponad dwudziestu trenerów i członków kadry. Jest to druga po Rosji (170 osób) tak liczna reprezentacja. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli powiatu wołomińskiego. Wraz z trenerem kadry a jednocześnie trenerem Wichru Kobyłka, Grzegorzem Engelem, wyjechało dwoje kobyłkowskich zawodników.

Paulina Matera, która w marcu tego roku zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w formule kick-light, w Macedonii będzie próbowała swoich sił w kategorii -60 kg w tej samej formule. Darek Giera, mistrz Polski juniorów w formule K-1 mistrzostw w Legnicy i II wicemistrz Polski na mistrzostwach w Kartuzach w formule kick-light, wystartuje w formule K-1 w kategorii -63,5 kg.

Zawodnicy są już od kilku dni na miejscu, dziś przeszli obowiązkowe ważenia i czekają na rozpisanie walk, by poznać swoich przeciwników. My czekamy na dobre informacje z Macedonii i trzymamy kciuki.

Plakat Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w Macedonii i sponsorzy Reprezentacji Polski
Komentarze