Od dziś jeździmy nowym wiaduktem w Zielonce

2724
Wiadukt drogowy na DW 634 w Zielonce został otwarty, fot: WWL24

W poniedziałek 4 września 2017 r. przed południem zakończyła się instalacja niezbędnych znaków  organizacji ruchu i wiadukt został otwarty dla samochodów. Inwestycję zrealizowano w ramach modernizacji linii kolejowej E75 ze środków PKP PLK, przy współfinansowaniu unijnym

Bardzo się cieszę, że dzięki dobrej współpracy z PKP PLK mamy dziś w Zielonce kolejną bezkolizyjną przeprawę przez tory. Krok po kroku budujemy w Zielonce lepszą infrastrukturę drogową, czy to ze środków budżetu miasta, czy tak jak w tym przypadku, ze środków Kolei, przy znaczącym udziale Funduszy Europejskich – powiedział burmistrz Grzegorz Dudzik.

Wiadukt drogowy na DW 634 w Zielonce został otwarty, fot: UM Zielonka

Inwestycję dokończył nowy Wykonawca – firma Intercor, wyłoniony przez PKP PLK w październiku 2016 r. Prace prowadzone były bardzo intensywnie, przez część miesięcy, nawet nocami. Dzisiejsze oddanie jezdni nie kończy jeszcze finalnie prac przy obiekcie. Teraz zbudowane zostaną jeszcze chodnik i ścieżka rowerowa, również nad linią kolejową. Prace te nie mogły być wykonane wcześniej, ponieważ ciąg dla pieszych i rowerów będzie biegł w miejscu drogi tymczasowej.

Wiadukt z pewnością przyczyni się do poprawienia płynności jazdy i bez wątpienia podniesie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poprzez likwidację przejazdu z rogatkami.

źródło: UM Zielonka

Komentarze