Konferencja poświęcona zatrudnianiu cudzoziemców

Konferencja poświęcona zatrudnianiu cudzoziemców, fot: powiat-wolominski.pl

W środę 7 listopada w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie odbyła się konferencja poświęcona zatrudnianiu cudzoziemców.

Jej organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie, a spotkanie odbyło się w ramach Europejskich Dni Pracodawców, które obchodzone są w tym roku w dniach od 5 do 9 listopada.

Urząd, zgłaszając do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej swój akces, wybrał tematykę rynku pracy najbardziej aktualną i wymagającą omówienia, tj. zatrudnianie cudzoziemców, gdyż ostatnimi czasy pracodawcy w Polsce zaczęli odczuwać nasilający się niedobór kadry pracowniczej.

Przyczyny powyższego są różne i nadal pozostają niezbadane. Aby jednak móc dalej funkcjonować firmy, w tym także z naszego powiatu działające w różnych branżach, zatrudniają lub planują zatrudniać u siebie cudzoziemców.

Prelegentami podczas konferencji byli pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie zajmujący się tematyką zatrudniania cudzoziemców oraz Funkcjonariusze Straży Granicznej Warszawa – Modlin zatrudnieni w Zespole ds. Kontroli Legalności Zatrudnienia.

źródło: powiat-wolominski.pl