Koronawirus, test, fot: pixabay.com

U 5 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wołominie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kolejnych 9 nauczycieli przebywa na zwolnieniu lekarskim.

– Ponieważ w szkole obecna jest tylko połowa nauczycieli wdrożyliśmy specjalne procedury, które pozwolą zapewnić opiekę dzieciom przebywającym w placówce. Zapewnienie bezpieczeństwa to teraz priorytet. Przeprowadzenie lekcji przy tak małej obsadzie kadry nie jest możliwe. Obecnie czekamy na decyzję Sanepidu w sprawie dalszego postępowania i apelujemy do rządzących o zmianę wytycznych postępowania w przypadku stwierdzenia ognisk koronawirusa w placówkach oświatowych – czytamy na profilu Gminy Wołomin.

Bez decyzji Sanepidu ani organ prowadzący czyli gmina, ani dyrektor placówki nie może podjąć decyzji przejścia szkoły w tryb nauki zdalnej lub hybrydowej.

Reklama

– Obawiamy się, że przedłużające się procedury spowodują nagły wzrost zakażeń wśród nauczycieli i wkrótce nie będziemy mogli zapewnić dzieciom opieki w szkole, a jeśli większość nauczycieli zachoruje, nie będzie możliwe również prowadzenie nauki zdalnej – informuje Urząd Gminy Wołomin.

Komentarze