Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (16-22 października 2017)

3563
Policja fot: fotolia.com

W ubiegłym tygodniu na drogach powiatu wołomińskiego doszło do 10 wypadków, w których jedna osoba zginęła a 11 zostało rannych. Oprócz tego Policjanci Wołomińskiej Komendy odnotowali inne zdarzenia takie jak kradzieże czy zatrzymania nietrzeźwych kierowców. 

CHOINY

 • 21 października sprawcy poprzez wybicie szyby w oknie dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego będącego w trakcie remontu skąd dokonali kradzieży elektronarzędzi o wartości 550 złotych.

KARPIN

 • 18 października na terenie parkingu stacji, sprawca z pojazdu ciężarowego Mercedes dokonał kradzieży 500 l paliwa ON o łącznej wartości 2000 zł. Ponadto inny kierowca obywatel Litwy powiadomił, że w tym samym miejscu i czasie z pojazdu ciężarowego Mercedes dokonano także kradzieży 700 l paliwa ON o łącznej wartości 2800 zł.

KOBYŁKA

 • 17 października kierownik budowy złożył zawiadomienie o kradzieży z ulicy dwunastu sztuk rur kanalizacyjnych o średnicy 300 mm o łącznej wartości 1848 zł.
 • 18 październik. Kradzież pojazd m-ki Nissan Juke, kol. czarny, rok produkcji 2017. Wartość strat 70 000 zł.
 • 20 października Funkcjonariusze podczas wykonywania obowiązków służbowych dokonali zatrzymania Cezary G., jako osoby podejrzewanej o posiadanie środków odurzających w postaci suszu roślinnego koloru brunatnego.

KRZYWICA

 • 19 października Policjanci na miejscu zdarzenia drogowego na podstawie uszkodzeń ustalili, że w Krzywicy kierujący Mazdą nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo po czym wpadł do rowu melioracyjnego po przeciwnej stronie drogi. Wewnątrz zamkniętego pojazdu znajdował się Robert P. lat 23. Kierowcy pobrano krew celem ustalenia stanu trzeźwości. Postępowanie prowadzi KP Tłuszcz.

MARKI

 • 19 października na terenie szkoły językowej sprawca po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach wejściowych dostał się do środka budynku skąd dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 100 zł. Wartość strat wynosi 1600 zł.
 • W okresie od 19 do 20 października n/n sprawca po uprzednim odkręceniu od kilkunastu samochodów marki OPEL INSIGNIA dokonał kradzieży 15 sztuk oryginalnych kół aluminiowych wraz z oponami marki CONTINENTAL BRIGSTON, MICHALIN. Wartość strat wynosi 30 000 zł.
 • 18 październik. Kradzież pojazdu m-ki LEXUS NX300H, koloru czerwonego, rok produkcji 2015. Suma strat wynosi 150 000 zł.
 • 21 października Policjanci w trakcie kontroli drogowej pojazdu marki MAZDA ujawnili, że kierująca Monika N. znajduje się w stanie nietrzeźwości 1,6 promila.
 • 16 października Policjanci w trakcie interwencji dokonali zatrzymania Tomasza J., przy którym ujawniono środki odurzające co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jest to środek prawnie zabroniony.
 • 16 październik, godz. 10:25, ul. Piłsudskiego. Paweł K. kierując na terenie parkingu samochodem m-ki MERCEDES, potrącił chodzącą po parkingu pieszą Małgorzatę S., która z urazem wewnętrznym została przewieziona do szpitala.
 • 16 październik, godz. 17:45, ul. Piłsudskiego. Sławomir C. lat 41, kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki OPEL CORSA, podczas wykonywania nieprawidłowej zmiany pasa ruchu uderzył w prawy tył naczepy m-ki SCHMITZ pojazdu ciężarowego m-ki DAF, a następnie uderzył w pojazd m-ki DACIA. Sławomir C. w stanie ciężkim przewieziony został do szpitala, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pozostali uczestnicy bez obrażeń, trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 21 październik, godz. 11:42, ul. Poławskiego. Jan T. lat 64 kierując samochodem m-ki Opel Vectra na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku jazdy samochodem ciężarowym m-ki MAN kierowanym przez Marka S. lat 50. W wyniku zderzenia Jan T. poniósł śmierć na miejscu. Kierującego pojazdem MAN przebadano z wynikiem 0,00 mg/l oraz pobrano krew do badań. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

MIĄSE

 • 20 października sprawca za pomocą nieznanego narzędzia zdjął ze słupków ogrodzeniowych a następnie dokonał kradzieży 100m siatki ogrodzeniowej o łącznej wartości 1300 zł na szkodę zgłaszającego.

NADMA

 • 19 października sprawca wszedł na teren budowy a następnie po uprzednim wyważeniu drzwi dostał się do środka kontenera skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi o wartości 30 000 zł.
 • 19 październik, godz. 11.00, ul. Stara. Kierująca pojazdem marki PEUGEOT Zofia D., nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu prawidłowo jadącemu motocyklem Piotrowi Rz. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem Piotr Rz. z urazem lewego przedramienia został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

RADZYMIN

 • 21 październik, godz. 19:31, ul. Jana Pawła II. Wiesław C. lat 64 kierując pojazdem marki Toyota Yaris na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszą Darię G. lat 24. Uczestników zdarzenia przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. Piesza doznała urazu lewej nogi. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

WOLA RASZTOWSKA

 • 16 października Stanisław M. lat 34, kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki RENAULT SCENIC, potrącił pieszego Antoniego P. lat 58, który nagle wtargnął z chodnika na ulicę. Pieszy doznał złamania nogi, kierujący pojazdem bez obrażeń. Stanisław M. kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości 1,2 promila. Pieszemu pobrano do badania krew. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

WOŁOMIN

 • 20 października Policjanci zatrzymali Mateusza A. lat 23 oraz Aleksandrę D. lat 23 jako osoby podejrzane o posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz dokonanie w dniu 13.10.2017r. w Zielonce pobicia Janusza C.
 • 21 października Policjanci dokonali zatrzymania Damiana R. jako osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.
 • 20 październik, godz. 12:06, ul. 1 Maja. Paweł R. lat 44 kierując pojazdem Ford C-Max na skrzyżowaniu ulic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi Kawasaki, którym kierował Krzysztof K. lat 39 w wyniku czego motocyklista wywrócił się unikając zderzenia. Kierujących przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał urazu prawej nogi. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZAWISZYN

 • 21 październik, godz. 10:25. Kierujący samochodem ciężarowym marki MAN obywatel Federacji Rosji w miejscowości Zawiszyn na DK 50 jadąc w kierunku miejscowości Mińsk Mazowiecki za innym samochodem ciężarowym, wjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Daewoo Lanos kierowanym przez Jakuba W. lat 21. W wyniku zdarzenia Jakub W. z urazem dolnej kończyny został zabrany do szpitala w Wołominie natomiast pasażer Lanosa – Filip W. z urazem klatki piersiowej do szpitala w Wyszkowie. Uczestnicy wypadku drogowego trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZĄBKI

 • 17 października kierownik budowy powiadomił, że n/n sprawca po uprzednim podważeniu drzwi kontenera znajdującego się na terenie budowy dokonał kradzieży niwelatora, młota do kucia m-ki HILTI, wiertarki ręcznej m-ki HILTI, trzech sztuk przedłużaczy, pilarki ręcznej i łańcuchowej firmy MAKITA oraz dmuchawy spalinowej m-ki HONDA o łącznej wartości 17 000 zł.
 • 14 października kierownik budowy powiadomił o kradzieży przewodów elektrycznych znajdujących się na drugim oraz trzecim piętrze budowy bloku mieszkalnego, o przekroju 5×6 mm2, przez n/n sprawców po ich zdemontowaniu z wewnętrznej linii zasilającej. Straty na szkodę firmy wynoszą 4000 zł.
 • 17 październik, godz. 11:31, ul. Wojska Polskiego. Ewa S., kierując samochodem marki Smart wyjeżdżając z ulicy osiedlowej nie zachowała należytej ostrożności przy skręcie w prawo czego następstwem było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. W wyniku tego kierująca samochodem marki Smart odbiła w prawo przejeżdżając wzdłuż przejścia dla pieszych i uderzyła pojazdem w stojące na chodniku piesze tj. Eugenię M., lat 73 oraz Jadwigę K., lat 72. Poszkodowane zostały przewiezione do szpitala z urazami tułowia i nóg. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZIELONKA

 • 17 październik, godz. 06:15, ul. Wolności. Elżbieta W., kierująca samochodem osobowym marki Opel Zafira podczas wykonywania skrętu w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocyklowi marki Romet kierowanemu przez Zbigniewa B. W wyniku zdarzenia Zbigniew B. z obrażeniami prawej nogi został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

opracował:  asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Komentarze