Pięciokrotne podium sekcji trójboju Wichru w październiku

Anna Fiodor, Mistrz Polski w Fitness Atletycznym, fot: MKS Wicher Kobyłka

Październik przyniósł przedstawicielom sekcji wiele sukcesów. Do medali siłaczy w mistrzostwach Europy i Polski swoje trofea dołożyła Anna Fiodor, zawodniczka Wichru w fitness atletycznym.

W weekend 07-08 października w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Z kobyłkowskiego Wichru wystartowało dwóch zawodników. Bracia Dawid i Patryk Zaniewscy, zajęli I miejsca w swoich kategoriach wagowych i wiekowych, broniąc tytułów mistrzów kraju.

Tego samego dnia na Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, które odbyły się w Mrozach pod Mińskiem Mazowieckim wystartowała Anna Fiodor. W kategorii fitness atletycznym w kat. +35 lat Ania była najlepiej prezentującą się zawodniczką na scenie , co zaowocowało zajęciem zasłużonego pierwszego miejsca i tytułem Mistrzyni Polski w danej kategorii. Reprezentantka MKS Wicher Kobyłka, mimo bardzo dużego zmęczenia spowodowanego odwodnieniem przedstartowym i ogólnym zmęczeniem organizmu, tydzień później w kolejny weekend 15 października wystartowała w Międzynarodowym Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness  zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii.

Anna Fiodor, Mistrz Polski w Fitness Atletycznym, fot: MKS Wicher Kobyłka

Na największe wyróżnienie zasługuje Łukasz Jędrysiak, który zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów, Juniorów do lat 23 oraz Weteranów w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się w Hiszpańskiej miejscowości La Manga w dniach 10-14 października. Z wynikiem 185 kg podopieczny Cezarego Rzempołucha osiągnął swój życiowy sukces.

Łukasz Jędrysiak, brązowy medalista Mistrzostw Europy fot: MKS Wicher Kobyłka

W najbliższym czasie w Chorzowie organizowane są Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów do lat 16, 18, 20 i 23 oraz Weteranów w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. – Z naszego klubu wystartuje ośmiu utytułowanych zawodników. Liczymy na wysokie wyniki i kolejne mistrzowskie tytuły. Możemy realizować nasze sportowe cele dzięki wsparciu Miasta Kobyłka, władz klubu i sponsorów, którym serdecznie dziękujemy – mówi trener Rzempołuch

źródło: Artur Rola, MKS Wicher Kobyłka