Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (22-28 stycznia 2018)

Policja fot: fotolia.com

W najnowszej kronice kradzieże i zatrzymania pijanych kierowców, do jakich doszło na terenie powiatu wołomińskiego.

EMILIANÓW

  • 23 stycznia sprawca po uprzednim zerwaniu kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe do kontenera znajdującego się na terenie budowy dokonał kradzieży piły spalinowej marki HILTI DSH700. Wartość skradzionego mienia około 4300 zł.

KOBYŁKA

  • 26 stycznia Dzielnicowi KP w Kobyłce zatrzymali do kontroli drogowej Bogusława Cz., który kierował  pojazdem marki Skoda Felicja znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Pojazd zabezpieczono na parkingu.

RADZYMIN

  • 26 stycznia w godz. 08:00-10:00 sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń fabrycznych oraz autoalarmu, dokonał kradzieży samochodu marki MAZDA CX5, koloru czerwonego, rok produkcji 2015, zaparkowanego na poboczu ulicy. Wartość strat 110 000 zł.
  • 22 stycznia Funkcjonariusze KP Radzymin po otrzymaniu zgłoszenia od ochrony, zatrzymali  do kontroli  Paulinę B., która znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), kierując pojazdem marki CITROEN dokonała uszkodzenia szlabanu podczas wyjazdu z osiedla.

SŁUPNO

  • 22 stycznia sprawca wykorzystując nieobecność domowników domu jednorodzinnego  po uprzednim wybiciu szyby w oknie dostał się do środka, skąd dokonał kradzieży złotej i srebrnej biżuterii oraz zegarków męskich marki SEIKO oraz marki TIMEX. Łączna wartość strat wyniosła około 11 000 zł na szkodę zgłaszającego.

STARE LIPINY

  • 23 stycznia sprawca po uprzednim wyłamaniu ramy okna garażowego dostał się do środka domu jednorodzinnego skąd dokonał  kradzieży złotej biżuterii, bdb. Straty 4000 zł na szkodę zgłaszającego.

WOŁOMIN

  • 25 stycznia sprawca po uprzednim rozwierceniu zamka w drzwiach pojazdu marki HYUNDAI, dokonał  kradzieży z jego wnętrza radia fabrycznego oraz dwóch przednich poduszek powietrznych. Straty 2000 zł.

ZĄBKI

  • W dniu 23.01 w godzinach 17.30-19.20 sprawca po uprzednim wyłamaniu zamka okna tarasowego domu jednorodzinnego dostał się do środka skąd dokonał kradzieży biżuterii złotej i srebrnej, Laptopa m-ki ASUS oraz pieniędzy w kwocie 3000 zł. Wartość skradzionego mienia 6500 zł, na szkodę zgłaszającej.
  • 25 stycznia Policjanci KP Warszawa Targówek w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali Mirosława K., kierującego pojazdem m-ki CITROEN, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości (2 promile  alkoholu w wydychanym powietrzu). Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

opracował:  kom. Jarosław Karman  – KPP w Wołominie