Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (24-30 lipca 2017)

Policja fot: fotolia.com

W zeszłym tygodniu na terenie powiatu wołomińskiego doszło do wielu kradzieży oraz dwóch tragicznych wypadków. Poniżej przedstawiamy Wam zaistniałe zdarzenia.

DUCZKI

 • 28 lipca, ul. Willowa, godzina 18.04. W rejonie przejazdu kolejowego Stacji PKP Zagościniec, piesza Aneta M. (lat 42) usiłując przebiec przed nadjeżdżającym pociągiem pośpiesznym relacji Warszawa – Białystok pomimo opuszczonych zapór drogowych, została przez niego potrącona i w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Obsada pociągu maszynista oraz kierownik pociągu – przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00mg/l. Decyzją Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wołominie nadzorującego wykonywanie czynności na miejscu zdarzenia ciało pieszej skierowano do ZMS w Warszawie celem przeprowadzenia jej sekcji. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

KOBYŁKA

 • 24 lipca. Włamanie do garażu, gdzie n/n sprawcy po uprzednim wybiciu szyby w oknie dostali się do wnętrza, skąd dokonali kradzieży kosiarki spalinowej m-ki Hetcha, ręcznej kosy spalinowej m-ki Nack, wkrętarki elektrycznej m-ki, spawarki, młota elektrycznego, dwóch pił tarczowych, nagrzewnicy, myjki ciśnieniowej, kasku motocyklowego, kompresora i narzędzi ręcznych o łącznej wartości 6 500 zł na szkodę zgłaszającego.

MARKI

 • 24 lipca sprawca z garażu pod blokiem dokonał kradzieży motocykla m-ki YAMAHA XV125 koloru czarno – brązowego, rok produkcji 1997. Suma strat 5 000 złotych.
 • 24 lipca. Kradzież roweru m-ki MTB ROCKRIDER 520S koloru czarno – czerwonego, który był pozostawiony w stojaku na rowery na parkingu CH M-1. Suma strat 1 799 złotych.
 • 25 lipca sprawca z garażu podziemnego pod blokiem dokonał kradzieży skutera m-ki ZIPP koloru biało – granatowego, rok produkcji 2008, który był zaparkowany w garażu podziemnym pod blokiem. Suma strat 1 200 złotych.
 • 26 lipca z terenu budowy w Markach, nieznany sprawca, w nieustalony sposób dokonał zaboru w celu przywłaszczenia agregatu prądotwórczego SDMO. Wartość strat 5 500 zł.
 • 8 lipca, ul. Sosnowa, godz. 18:25. Maciej B. powiadomił, że n/n kierujący samochodem marki BMW X6 w trackie gdy w/w jechał po drodze publicznej skuterem marki Honda, nie zachował należytej ostrożności i zajechał w/w drogę, w wyniku czego pokrzywdzony aby uniknąć zderzenia czołowego zaczął hamować, wywrócił się i doznał urazu kciuka prawej dłoni. Przyjęto zawiadomienie. Postępowanie prowadzić będzie WDŚ KPP Wołomin.

WOŁOMIN

 • 28 lipca sprawcy poprzez wyważenie drzwi balkonowych w domu jednorodzinnym dostali się do jego wnętrza, skąd dokonali kradzieży złotej biżuterii oraz aparatu fotograficznego m-ki NIKON. Suma strat 25 000 zł.
 • 28 lipca sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń włamał się do kontenera znajdującego się na placu budowy w Wołominie, skąd następnie dokonał kradzieży elektronarzędzi w postaci piły spalinowej i dwóch szlifierek kątowych. Wartość strat wyniosła powyższej 500 zł.
 • 24 lipca w Wołominie w rejonie stacji kolejowej n/n sprawca dokonał przecięcia linki zabezpieczającej od roweru marki CARRERA, gdzie następnie dokonał jego kradzieży powodując straty w wysokości ok. 1 500 zł.
 • 26 lipca mieszkaniec Wołomina (lat 54) zawiadomił, że n/n kobieta dzwoniąc na jego numer stacjonarny telefonu, usiłowała wprowadzić go w błąd podając się za jego córkę. Kobieta poinformowała go o tym, że miała wypadek drogowy i żądała wydania pieniędzy w nieokreślonej kwocie. Zamiaru swego nie osiągnęła, gdyż zgłaszający zorientował się w sytuacji i rozłączył rozmowę. Sprawę prowadzić będzie KPP w Wołominie.
 • 26 lipca Policjanci zatrzymali Rafała B., lat 23, który na ich widok odrzucił zawiniątko foliowe z zawartością suszu roślinnego barwy brunatno-zielonej – marihuany.

WSZEBORY

 • 24 lipca czterech n/n sprawców z terenu działki letniskowej dokonało kradzieży pompy basenowej oraz usiłowało dokonać kradzieży basenu. Sprawcy na teren posesji dostali się po uprzednim wyłamaniu skrzydła bramy wjazdowej nieustalonym narzędziem. W wyniku podjętej przez sąsiadów interwencji sprawcy z miejsca zdarzenia oddalili się samochodami marki Opel oraz prawdopodobnie Renault. W wyniku podjętej bezpośrednio po zgłoszeniu penetracji terenu f-sze KP Radzymin zatrzymali samochód marki Opel, którym poruszali się Michał P. lat 22 i Sebastian M. lat 18. Ww. zatrzymano jako osoby podejrzewane o dokonanie kradzieży.

WOLA RASZTOWSKA

 • 27 lipca o godz. 23.39 na DK nr 8 w m. Wola Rasztowska w kierunku Wyszkowa, na środkowym pasie został potrącony n/n mężczyzna, który przechodził przez DK 8 z prawej na lewą stronę względem kierunku jazdy samochodu osobowego m-ki Ford Mondeo, którym kierował Dawid B. – trzeźwy, pobrano krew. W wyniku zdarzenia oraz powstałych obrażeń ciała pieszy poniósł śmierć na miejscu. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wołominie ciało zabezpieczono w ZMS Warszawa. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZĄBKI

 • 25 lipca. Kradzież pojazdu m-ki Lexus AZ1 model NX200T, kolor biały, rok produkcji 2016. Pojazd zaparkowany był na terenie zamkniętego osiedla przy posesji zgłaszającego w Ząbkach. Suma strat na chwilę obecną nieustalona nie mniej niż 100 000 zł.
 • 25 lipca Policjanci KP w Zielonce podczas wykonywania czynności służbowych na ulicy w Ząbkach, zatrzymali obywatela Ukrainy (lat 37), podejrzewanego o kierowanie pojazdem m-ki MERCEDES C180 będąc w stanie nietrzeźwości -2,3 promila. Kierujący nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania.

ZIELONKA

 • 29 lipca, ul. Tadeusza Kościuszki/Powstańców, godz. 20:11. Jacek K., kierując po drodze publicznej samochodem m-ki HONDA, potrącił na oznakowanym przejściu pieszą Ewę G., która z urazem lewej nogi została przewieziona do szpitala.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin