Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (25-28 sierpnia 2017)

2475
Policja fot: fotolia.com

W najnowszej Kronice Kryminalnej znajdziecie przestępstwa, do których doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu wołomińskiego, między innymi w Wołominie, Markach, Ząbkach czy Zielonce.

CIEMNE

 • 27 sierpnia nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do kontenera znajdującego się na terenie budowy. Sprawcy do środka dostali się wyłamując drzwi wejściowe. Ze środka skradli motokosę oraz dmuchawę. Łączna suma strat ok. 2 500 zł.

CYGÓW

 • 29 sierpnia nieznani sprawcy, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń firmowych dokonali kradzieży samochodu rok prod. 2010, koloru białego, zaparkowanego na podjeździe do posesji w m. Jadwiniew w nowo budowanym domu jednorodzinnym. Wartość skradzionego samochodu oceniona została na sumę ok. 12.000 zł.

KOBYŁKA

 • 26 sierpnia nieznany sprawca, po uprzednim wyjęciu szyby bocznej, dostał się do wnętrza pojazdu zaparkowanego na terenie posesji, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia klucz pneumatyczny, wiertarkę oraz piłę mechaniczną o łącznej wartości ok. 4700 zł.
 • 25 sierpnia o godz. 18:30 nieznany sprawca, po przełamaniu zabezpieczeń fabrycznych, dokonał kradzieży pojazdu koloru niebieskiego, rok produkcji 2014. Pojazd zaparkowany w Kobyłce na parkingu niestrzeżonym w rejonie stacji PKP Kobyłka Ossów. Suma strat 90 000 zł. W pojeździe znajdowały się dwa foteliki dziecięce o wartości 2000 zł.
 • 26 sierpnia nieznany sprawca dokonał kradzieży roweru koloru niebieskiego pozostawionego na noc pod wiatą stojącą na terenie posesji. Wartość roweru 700 zł. Zgłaszający zauważył swój rower na terenie innej posesji w Kobyłce. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze KP Kobyłka odzyskali skradziony rower, kosę spalinową, ramę roweru oraz zatrzymali Roberta R. lat. 39.
 • 27 sierpnia w godz. 00:00-06:00 nieznany sprawca, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń w postaci zamków fabrycznych, autoalarmu oraz immobilisera, dokonał kradzieży samochodu koloru granatowego, rok prod. 2016 o wartości 74000 zł. W chwili kradzieży pojazd stał zaparkowany na ulicy.
 • 27 sierpnia Funkcjonariusze ZPI KP Kobyłka dokonali zatrzymania Remigiusza G. lat 35, na gorącym uczynku włamania do domu jednorodzinnego. Przy zatrzymanym znaleziono piłę spalinową oraz torbę zawierającą znaczną ilość srebrnej biżuterii i szlifierkę kątową o łącznej wartości 15000 zł. Sprawca dostał się do budynku poprzez niezamknięte drzwi wejściowe.

KULIGÓW

 • 25 sierpnia nieznany sprawca wszedł na teren ogrodzonej działki letniskowej, a następnie  dostał się do środka komórki i dokonał kradzieży kosiarki spalinowej oraz podkaszarki spalinowej. Wartość strat 2500 zł.

MARKI

 • W dniu 27/28 sierpnia na terenie budowy w Markach, nieznany sprawca, po uprzednim przecięciu kłódki metalowej, dostał się do wnętrza kontenera, skąd zabrał różnego rodzaju narzędzia budowlane oraz elektronarzędzia. Wartość strat 6000 zł.
 • W okresie między 25 sierpnia godz. 17:30 a 28 sierpnia godz. 10:00 nieznany sprawca po wyłamaniu drewnianych drzwiczek szafki stojącej w pomieszczeniu biurowym ukradł kasetkę z zawartością pieniędzy w kwocie 9000 zł.
 • 26 sierpnia nieznany sprawca, po uprzednim pokonaniu linki zabezpieczającej, dokonał kradzieży roweru ze stojaka koloru czarnego z żółtymi napisami. Suma strat 3200 zł.

RADZYMIN

 • W nocy z 24 ns 25 sierpnia na terenie posesji nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do kontenera na terenie punktu sprzedaży opału. Z wnętrza dokonano kradzieży pieniędzy w kwocie 4000 zł.
 • 28 sierpnia nieznani sprawcy dokonali wybicia szyby w drzwiach baru orientalnego. W wyniku włamania skradziony został telefon komórkowy, a także mięso wołowe i przyprawy w metalowych miskach. Wartość strat wyniosła 1670 zł.
 • 28 sierpnia nieznani sprawcy z terenu budowy sklepu dokonali kradzieży lamp z koparki, gdzie wartość start wyniosła 1200 zł.

RŻYSKA

 • W nocy z 28 na 29 sierpnia nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do kontenera na terenie budowy, a następnie dokonał kradzieży niwelatora, gdzie wartość start wyniosła 2500 zł.

SŁUPNO

 • W dniach 28-29 sierpnia w godz. 19:00-02:00 nieznani sprawcy z terenu niezabezpieczonej posesji dokonali kradzieży pojazdu koloru srebrnego, rok prod. 1992. W pojeździe znajdował się telefon komórkowy wraz z kartą SIM, wiertarka oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Pojazd w chwili kradzieży nie był zamknięty. Łączna wartość strat 6.500 zł. Następnie do KP Radzymin zgłosił się mieszkaniec Warszawy, który powiadomił, że na szkodę jego żony nieznany sprawca w Słupnie na terenie posesji usiłował dokonać kradzieży samochodu. W zamku drzwi jak i w stacyjce pozostały elementy przedmiotów służących do kradzieży pojazdów.

WOŁOMIN

 • 25 sierpnia z terenu parkingu niestrzeżonego nieznany sprawca z zaparkowanego pojazdu dokonał kradzieży dwóch sztuk tablic rejestracyjnych o wartości 180 zł.
 • 26 sierpnia nieznani sprawcy na terenie targowiska miejskiego, wykorzystując nieuwagę 81-letniego mieszkańca Wołomina, z wewnętrznej kieszeni kurtki skradli portfel z zawartością dokumentów, tj. dowodu osobistego, legitymacji emeryta i pieniędzy w kwocie 2500 zł.
 • 28 sierpnia mieszkaniec Wołomina powiadomił, że do jego mieszkania przyszło dwóch nieznanych mężczyzn, którzy przedstawili się jako pracownicy wodociągów celem sprawdzenia stanu licznika wody. Sprawcy podczas pobytu w mieszkaniu odwrócili uwagę poszkodowanego, gdzie następnie do mieszkania wszedł trzeci sprawca i dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie ok. 5000 zł.
 • 29 sierpnia mieszkanka Zagościńca zawiadomiła, że nieznani sprawcy dokonali kradzieży przedniej tablicy rejestracyjnej z jej samochodu na ulicy w Wołominie. Wartość strat ok.80zł.

ZĄBKI

 • 25 sierpnia Mieszkaniec Ząbek powiadomił o kradzieży z włamaniem do pojazdu zaparkowanego w garażu podziemnym przez nieznanych sprawców, którzy po pokonaniu zamków, z wnętrza pojazdu ukradli młotowiertarkę. Suma strat wynosi 1000zł.
 • 28 sierpnia nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do kontenera na placu budowy. Po pokonaniu zabezpieczeń w postaci kłódki oraz zamka z wnętrza dokonali kradzieży zestawu zasilającego, wkrętarki elektrycznej. Straty wynoszą 1500zł.
 • 26 sierpnia Funkcjonariusze KP Ząbki dokonali zatrzymania ujętego przez pracowników ochrony Roberta N. lat 38 zam. Wołomin, który w dniu 26 sierpnia dokonał kradzieży artykułów biurowych o łącznej wartości 960 zł.

ZIELONKA

 • Mieszkanka Zielonki zgłosiła, że w nocy z 28 na 29 sierpnia w godz. 20:00 – 09:45 nieznany sprawca dokonał kradzieży pojazdu, rok produkcji 2016, koloru czerwonego, który zaparkowany był w zamkniętym garażu w Zielonce. Garaż, drzwi, zamek i kłódka nie nosiły widocznych śladów uszkodzeń (zamek i kłódka sprawne – zamykają się i otwierają). Pojazd pozamykany był na zamki fabryczne, posiadał auto- alarm i immobiliser. Suma strat 80000 zł.

Opracowała podinsp. Wioletta Zychnowska WP KPP w Wołominie

Komentarze