Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (29 styczeń – 4 luty 2018)

Policja fot: fotolia.com

11 kradzieży, 2 próby oszustwa metodą na wnuczka, 6 nietrzeźwych kierowców i 4 przestępstwa narkotykowe to bilans najnowszej Kroniki Kryminalnej Powiatu Wołomińskiego.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

CIEMNE

 • 3 lutego F-sze WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot 307 kierowany przez obywatela Białorusi lat. 40. Mężczyzna posiadał 1,3 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu.

KARPIN

 • 29 stycznia z zaparkowanego na poboczu drogi serwisowej pojazdu marki DAF sprawca po uprzednim uszkodzeniu korka wlewu dokonał kradzieży paliwa ON w ilości ok. 750l. Wartość start 3 500zł.

KOBYŁKA

 • 2 luty. Kradzież samochodu m-ki Mercedes Vito kol. biały, rok prod. 2015 o wartości 60 tyś zł.
 • 2 lutego Funkcjonariusze ZPI KP w Kobyłce podczas kontroli pojazdu Honda Civic ujawnili, że Szymon Ch. kierował ww. pojazdem po drodze publicznej znajdują się w stanie nietrzeźwości 1,14 promila alkoholu.
 • 1 lutego Funkcjonariusze ZPI KP w Kobyłce podczas interwencji domowej w mieszkaniu w Kobyłce dokonali zatrzymania Łukasz O. jako osobę podejrzewaną o posiadanie środków odurzających.

MARKI

 • 30 stycznia sprawca po uprzednim pokonaniu okna dostał się do wnętrza domu skąd dokonał kradzieży pieniędzy i biżuterii. Łączna wartość strat wynosi 30 000 zł.
 • 2 lutego Policjanci Ogniwa Kryminalnego KP Marki w trakcie prowadzonych działań zmierzających do ograniczenia przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali Piotra S. lat 28 oraz Przemysław B. lat 28, jako osoby podejrzane o dokonanie włamania do samochodu m-ki Mercedes zaparkowanego w Markach i kradzież paliwa w postaci oleju napędowego w ilości 150 litrów. Sprawcy poruszali się samochodem m-ki Fiat Ducato w którym ujawniono 30 plastikowych baniek o pojemności 30 litrów każda, w tym 5 z paliwem oraz pompkę paliwową i inne narzędzia. Pojazd po oględzinach został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, osoby zostały zatrzymane. Postępowanie prowadzi KP Marki.
 • 29 stycznia. Kradzież pojazdu marki Renault Captur rok produkcji 2016, koloru białego. Zgłaszający oszacował wartość strat na kwotę 65 000 zł.
 • 4 lutego F-sze WP KPP Wołomin w Markach na ulicy zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi A4, którego kierującym okazał się Piotr N. Podczas kontroli przy w/w ujawniono torebkę przeźroczystą z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego koloru zielono-brunatnego co do którego zachodzi obawa że stanowi środek odurzający prawnie zabroniony ” marihuana”.

POSTOLISKA

 • 29 stycznia Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Fiat Andrzeja U. lat 68, który kierował po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwym (1,3 promila).

SZAMOCIN

 • 30 stycznia Policjanci KP Jadów w kompleksie leśnym zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn tj. Tadeusza C. i Mieczysława C. którzy dokonali wyrębu i kradzieży 3 szt. drzewa sosnowego z terenu działki leśnej. Wartość strat 1500 zł.

SZEWNICA

 • 30 stycznia z pomieszczenia budynku gospodarczego, które było zabezpieczone kłódką, sprawcy po uprzednim wyrwaniu skobla z kłódką dokonali kradzieży dwóch znajdujących się w tym pomieszczeniu rowerów. Jeden to damka koloru fioletowego wartości 600 zł, drugi typu damka, koloru czarnego marki ROMET wartości 200 zł. Straty wynoszą 800 zł.

TŁUSZCZ

 • 30 stycznia z terenu działki dwóch n/n sprawców poruszających się n/n pojazdem dokonało kradzieży 2 ton drutu zbrojeniowego. Wartość start 4000 zł na szkodę zgłaszającego.

TURZE

 • 30 stycznia sprawcy po wybiciu szyby w drzwiach balkonowych na parterze domu jednorodzinnego stojącego na terenie nieogrodzonej posesji dostali się do jego wnętrza, skąd dokonali kradzieży trzech zegarków m-ki TOMMY HILFIGER, JENNIFER LOPEZ oraz CASIO, dwóch złotych łańcuszków oraz srebrnej biżuterii. Suma strat 4000 zł.

WOŁOMIN

 • 3 lutego sprawca poprzez wyważenie drzwi balkonowych w mieszkaniu znajdującym się na parterze bloku dostali się do jego wnętrza skąd dokonali kradzieży biżuterii w postaci 2 złotych łańcuszków, 2 złotych pierścionków i 2 zegarków. Suma strat 12200 zł.
 • 30 stycznia z terenu szkoły sprawca dokonał kradzieży roweru marki KROSS Hexagon X7, koloru czarno – grafitowo – zielonego, który nie był zabezpieczony. Wartość strat wyniosła ok. 800 zł.
 • 30 stycznia mieszkanka Wołomina lat 83, powiadomiła, iż na jej domowy nr telefonu zadzwoniła n/n kobieta i podając się za policjantkę poinformowała o wypadku drogowym jej wnuczka i konieczności wpłaty 35 000 zł na wskazane konto bankowe, dzięki czemu  jej wnuczek nie zostanie przez policjantów zatrzymany. Kobieta nie podała nr konta i już nie zadzwoniła. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 30 stycznia n/n kobieta zadzwoniła na telefon stacjonarny, który odebrała przebywająca w domu teściowa zgłaszającego z informacją, iż wnuczka miała wypadek i potrzeba będzie dużo pieniędzy. Gdy teściowa zaczęła zadawać pytania o wnuczkę kobieta się rozłączyła i więcej już nie dzwoniła.

ZĄBKI

 • 3 lutego F-sze WWP KSP zatrzymali do kontroli samochód marki SEAT, którego kierujący Andrzej K. lat 49 zam. Warszawa nie zastosował się do oznakowania poziomego. W trakcie czynności okazało się, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości. Pojazd został przekazany osobie wskazanej za pokwitowaniem. Kierującego doprowadzono do KP Warszawa Targówek na badanie alkometrem z wynikiem 1,4 promila.

ZIELONKA

 • 1 lutego Policjant KP Kobyłka w trakcie powrotu do miejsca zamieszkania ujawnił, że kierujący po drodze publicznej pojazdem Ford Focus nie potrafi zachować prostolinijnego toru jazdy. Nie tracąc go z pola widzenia poruszał się za nim podając na bieżąco lokalizację dyżurnemu KP Zielonka. Po chwili zgłaszającemu udało się zblokować pojazd zmuszając go do zatrzymania się na ulicy. Na miejsce przybyła załoga z KP Zielonka, która ustaliła, że kierującym jest Paweł W. lat 31. Z ust kierowcy wydobywała się silna woń alkoholu. Badanie Alkometrem wykazało 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
 • 1 lutego Policjanci Wydziału Prewencji KPP Wołomin zatrzymali Angelikę Ch., u której w kieszeni kurki ujawnili torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego barwy szaro-zielonej (marihuana) oraz Łukasza D., u którego w kieszeni kurtki ujawnili torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego barwy szaro-zielonej (marihuana).
 • 1 lutego Policjanci KP Marki podczas interwencji w sklepie w Zielonce zatrzymali Michała J. lat 35, który posiadał w kieszeni kurtki 23 szt. tabletek psychotropowych, których posiadanie jest zabronione.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin