Mieszkańcy Marek wybierają lokalizacje stacji rowerów miejskich

Rowery miejskie, fot: fotolia.com

Marki przygotowują się do wdrożenia systemu roweru miejskiego – wypożyczamy rower w jednym miejscu, pokonujemy wybrany odcinek drogi i zostawiamy jednoślad w innej stacji.

Założenie jest takie, że rower ma służyć przede wszystkim celom komunikacyjnym – w codziennej drodze do pracy, szkoły czy na zakupy. Przy okazji osiągniemy też efekt ekologiczny – zmniejszymy ilość spalin samochodowych. Urząd miasta zaprasza do konsultacji, dotyczących lokalizacji przyszłych stacji systemu. O tym gdzie ulokować poszczególne punkty, by stanowiły spójny system zadecydują mieszkańcy. Korzystając z pośrednictwa formularza elektronicznego zamieszczonego pod adresem www.rower.marki.pl – w konsultacjach można brać udział od 31 stycznia do 14 lutego 2018 roku.

Wystarczy wpisać skrzyżowanie dwóch ulic, plac, skwer czy duże osiedle wielorodzinne. Każda lokalizacja zostanie zweryfikowana pod względem dostępności publicznej (możliwość przesiadki do autobusu), stanu własności nieruchomości i możliwości technicznych. Po konsultacjach zostanie przeprowadzona analiza opinii i na tej podstawie powstaną założenia systemu.

ZGŁOŚ SWOJĄ PROPOZYCJĘ

źródło: Urząd Miasta Marki