Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (3-9 lipca 2017)

2912
Policja fot: fotolia.com

DĄBRÓWKA

 • 2 lipca sprawca po uprzednim wyważeniu okna dostał się do środka sklepu a następnie  dokonał kradzieży czterech kartonów papierosów różnych marek, pieniędzy w kwocie 369 zł oraz dwóch rejestratorów. Wartość strat około 15 000 zł .

KOBYŁKA

 • 3 lipca policjanci WRD KPP Wołomin na ulicy zatrzymali Partyka R. który kierował motorowerem marki Zipp będąc pod wpływem alkoholu – 0,84 promila.

KOŁAKÓW

 • 8 lipca Policjanci WRD KPP w Wołominie w miejscowości Kołaków gm. Dąbrówka zatrzymali do kontroli Bożenę Sz., która będąc w stanie nietrzeźwości (2,5 promila) kierowała po drodze publicznej pojazdem marki Opel Astra.

MARKI

 • 3 lipca sprawca po uprzednim pokonaniu linki zabezpieczającej dokonał kradzieży roweru marki NORTHTEC SORANG DB 26 cali koloru czarno-niebieskiego-zielonego. Suma strat 1 500 złotych.

RADZYMIN

 • 4 lipca Funkcjonariusze KP Radzymin zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki RENAULT, którym kierował  Jacek K. po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości – 2,2 promila. Ww. posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

RUDA

 • 5 lipca Funkcjonariusze KP Radzymin w miejscowości Ruda zatrzymali Kazimierza Z. który znajdując się w stanie nietrzeźwości (2,1 promila) kierował samochodem marki OPEL po drodze publicznej.

STRACHÓW

 • 2 lipca sprawca po uprzednim pokonaniu zamka w drzwiach kierowcy samochodu marki Opel Astra zaparkowanego przed posesją, dostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży radioodtwarzacza samochodowego firmy JVC, dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, zapasowego kluczyka od w/w pojazdu. Łączna wartość strat 400 zł na szkodę zgłaszającego.

SZEWNICA

 • 3 lipca w miejscowości Szewnica gm. Jadów na drodze publicznej funkcjonariusze WRD KPP Wołomin zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem marki OPEL ASTRA – 1,9 promila. Kierujący PAWEŁ K. posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat wydany przez Sąd Rejonowy w Wołominie.

TŁUSZCZ

 • 6 lipca Policjanci KP Tłuszcz w Tłuszczu zatrzymali do kontroli drogowej samochód Fiat CC którym kierował po drodze publicznej Ignacy A., będąc w stanie nietrzeźwości – 2,4 promila.

WOŁOMIN

 • 7 lipca sprawca działając na terenie domu jednorodzinnego z jednego z pokoi dokonał kradzieży laptopa LENOVO Y700 o wartości ok. 3 500 zł, na szkodę zawiadamiającego.

ZĄBKI

 • 4 lipca pracownik firmy „Karcher ” złożył zawiadomienie, że sprawcy w bliżej nieustalony sposób z terenu placu parkingowego w Ząbkach dokonali zaboru przyczepy samochodowej m-ki STOPEXIM SAA T. Straty wynoszą 4 300 zł.
 • 7 lipca sprawca z klatki schodowej na osiedlu w m. Ząbki dokonał kradzieży roweru marki Kross Track, zabezpieczonego  linką do balustrady na klatce schodowej. Straty wynoszą 1400 zł na szkodę zgłaszającego.
 • 5 lipca Funkcjonariusze WRD KPP Wołomin w trakcie czynności dotyczących kolizji z ogrodzeniem przy ulicy w Ząbkach ujawnili kierującego pojazdem SAAB, Dariusza Z. będącego w stanie nietrzeźwości (2,2 promila). Po czynnościach pojazd przekazano osobie wskazanej przez kierującego za pokwitowaniem. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy za pokwitowaniem i wystawiono wezwanie do stawiennictwa w KP Ząbki.

ZIELONKA

 • 5 lipca sprawca pokonując zabezpieczenia w postaci zamków fabrycznych i autoalarmu, dokonał kradzieży pojazdu marki Mazda 6, kolor wiśniowy, rok produkcji 2014. Pojazd zaparkowany był na niestrzeżonym parkingu osiedlowym. Pojazd posiada ubezpieczenie OC i AC. Sumę strat zgłaszający oszacował na kwotę 70 000 zł.

 

Komentarze