Kryminalni zabezpieczyli narkotyki, sąd aresztował podejrzanego

Zatrzymany 49-letni Artur K., fot: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Ponad 48 gramów marihuany, 100 gramów amfetaminy, wagę elektroniczną, torebki foliowe oraz pieniądze w kwocie 450 złotych zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej Komendy w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 49-letniego mężczyznę.

Kryminalni wołomińskiej Komendy kilka dni temu uzyskali informację, że w Kobyłce na jednej z posesji mogą być demontowane pojazdy pochodzące z kradzieży, oraz że może tam dochodzić do procederu rozprowadzania środków odurzających. Zebrane informacje oraz posiadana wiedza pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji rejonu, gdzie mogła przebywać osoba podejrzewany o ten proceder. Podjęte działania już po chwili doprowadziły do legitymowania mężczyzny przebywającego pod wskazanym adresem.

49-latek był mocno zaskoczony wizytą policjantów. W trakcie przeszukania pokoju zajmowanego przez mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili torebki foliowe z zapięciem strunowym, wagę elektroniczną, oraz znaczne ilości środków odurzających. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 48 gramów marihuany, 100 gramów amfetaminy oraz pieniądze w kwocie 450 złotych.

Artur K. trafił do policyjnej celi. Już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie