Lekcja prawa w Sądzie Rejonowym w Wołominie

Lekcja prawa w Sądzie Rejonowym w Wołominie, fot. policja.pl

Sąd Rejonowy w Wołominie, we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Wołominie oraz Komendą Powiatową Policji w Wołominie zorganizowali kolejne spotkanie z dziećmi. Uczniowie nauczania początkowego pod opieką pedagogów, uczestniczyli w symulacji rozprawy, a później spotkali się z funkcjonariuszami Policji.

W tym wyjątkowym dniu dzieci miały niecodziennie nadarzającą się okazję zwiedzenia gmachu sądu i zapoznania się z zasadami jakie w nim panują. Obejrzały poszczególne pomieszczenia instytucji oraz uczestniczyły, w specjalnie dla nich, zorganizowanej symulacji rozprawy sądowej.

Po zakończonej symulacji do dzieci przyszli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Aspirant Sebastian Szredziński Kierownik do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz młodszy aspirant Joanna Pieńczuk Specjalista ds. Prewencji Kryminalnej zapoznali uczestników z kompetencjami i uprawnieniami funkcjonariuszy Policji oraz zasadami zachowania bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania największe zainteresowanie wzbudziło wyposażenie stróżów prawa.

Była to doskonała lekcja, która pokazała młodym ludziom, jakie mogą być konsekwencje łamania prawa polskiego. Uczestnicy chętnie zabierali głos podczas spotkania. Zgodnie wykazywali chęć przestrzegania prawa przez kontrolowanie swoich czynów oraz zachowań, zarówno w środowisku szkoły, jak i w życiu prywatnym.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani pracą wymiaru sprawiedliwości.

mł. asp. Monika Kaczyńska