Maraton Teatralny Otwarta Scena w Wołominie

MARATON TEATRALNY -OTWARTA SCENA

W PROGRAMIE:

19:00 ŚWIĘTOSZEK według Moliera – TEATR NA PROGU || WARSZAWA –

Jak wiele w otaczającej nas rzeczywistości jest zwykłego kłamstwa? Jak dalece potrafimy oszukiwać samych siebie i siebie nawzajem, aby osiągać doraźne korzyści? I co właściwie czyni z nas zwykłych hipokrytów? I wreszcie, czy hipokryzja sama w sobie jest oszustwem, czy tylko usiłuje, wybielając siebie, na oszustwo przymykać oko? Na te i kilka innych pytań szukamy odpowiedzi, wspierając się nieśmiertelną sztuką Molièra.

Obsada:
Scenografia, oprawa muzyczna i reżyseria.: Tomasz Zaród
Muzyka: Adam Gołaszewski
Efekty filmowe: praca zespołowa

Występują:
– Aleksandra Żuk,
– Aleksandra Bolęba,
– Zofia Stępińska,
– Ewa Błażewicz,
– Marta Tracz,
– Magdalena Kacprzak,
– Alicja Tatomir,
– Szymon Mańkowicz,
– Sviatosłav Chernega,
– Leszek Służewski,
– Tomasz Zaród

 

20:30 ODLOT – TEATR LOŻA SZYDERCÓW || ZIELONKA –

Najzabawniejsza teatralna komedia ostatniego półwiecza! Sztuka wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień! Spektakl nagrodzony nagrodą główną na XIX Maratonie Teatralnym w Zielonce! Beczka śmiechu, wiadro pozytywnej energii, kufer znakomitego aktorstwa, garść sprawnej reżyserii.

Obsada:
Nadia – Konrad Walachnia
Max – Sebastian Suchecki
Paweł – Krzysztof Bieniawski
Janet – Anna Świtaj Johana – Aneta Karwize
Jola – Anna Śliwa
Reżyseria: Aneta i Robert Płuszka
Reżyseria światła – Franciszek Penconek

 

21:30 warsztaty z IMPROWIZACJI TEATRALNEJ (poprowadzi ARTUS JÓSKOWIAK)

 

Warsztaty improwizacji teatralnej Prowadzenie: Artur Jóskowiak Wrocławski aktor improwizator, komik, konferansjer, trener improwizacji, nauczyciel, logopeda, współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja – najbardziej doświadczonej grupy impro na Dolnym Śląsku, współtwórca duetu improwizowanego Dwaj Panowie, kabaretu Nic Nie Szkodzi oraz Akademii Improwizacji, zdobywca najbardziej prestiżowych nagród na komediowych festiwalach w kraju. Aby improwizować na scenie potrzebny jest trening wielu umiejętności, które współdziałając razem pomagają improwizatorowi stworzyć rzeczywistość teatralną.