Marcovia pokonała 1:0 KS Raszyn

Marcovia pokonała 1:0 KS Raszyn , fot. Mariola Gawron Fotografia

W ramach 33 kolejki IV ligi Marcovia zmierzyła się na wyjeździe z KS Raszyn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Łukasza Stasiuka 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 69 minucie Grzegorz Kalisiak (as. Mateusz Argasiński). 22 czerwca Marcovia zakończy sezon 2023/2024 domowym meczem z Wilgą Garwolin.

KS Raszyn – Marcovia Marki 0:1 (0:0)
Bramka: 69′ Grzegorz Kalisiak (as. Mateusz Argasiński)
Żółte kartki: Duczek, Bućko
Skład Marcovii: Kamil Cholewa – Sebastian Duczek (86′ Michał Durajczyk), Grzegorz Kalisiak, Michał Boczoń, Kacper Klinicki, Filip Bućko (73′ Patryk Piasecki), Mateusz Argasiński (C), Patryk Kultys (62′ Bartosz Osoliński), Piotr Cudny (78′ Paweł Żmuda), Jakub Szczepocki, Milan Bazler (58′ Kacper Grabowicz)
Trenerzy: Łukasz Stasiuk, Kamil Boratyński, Marek Plichta

Trener Łukasz Stasiuk:
„Koniec rundy, który udowodnił wielu niedowiarkom, że warto tym gotowym zespołem wrócić za rok do 4 ligi i kibicować mu z całych sił.”

„Zwycięstwo dedykuję wszystkim sympatykom naszego zespołu, którzy pojawili się w tak upalny wieczór w Raszynie i obejrzeli ciekawe widowisko piłkarskie.

Po 10 tygodniach naszej wspólnej pracy można było zauważyć, że moi zawodnicy bardzo się zgrali i tworzą prawdziwy zespół. W pierwszej połowie pomimo dobrego początku i licznych sytuacji pod bramką gospodarzy pojawiają się także słabsze momenty, które mogły zaważyć na wyniku meczu. Raszyn oddał kilka groźnych strzałów, blokowanych na świetle bramki a w 34 minucie miał sprokurowanego przez naszą niefrasobliwość karnego. Kamil Cholewa był jednak w wybornej formie i zatrzymał uderzenie z jedenastu metrów dając nam tlen na drugą połowę.

W drugiej odsłonie mój zespół pokazuje już pełną dominację na boisku grając cały czas w piłkę sposobem, który trenujemy codziennie na treningach. Pierwszą dobrą okazję do objęcia prowadzenia miał Kacper Grabowicz, który po zagraniu z lewej strony trafił finalnie w bramkarza. Jak się później okazało mecz rozstrzygnęła silna wrzutka w pole karne i przytomne zagranie Mateusza Argasińskiego wzdłuż bramki gdzie całą akcję zakończył wślizgiem Grzesiek Kalisiak. Spotkanie powinniśmy zamknąć w samej końcówce, ale najpierw dobrze dysponowany Jakub Szczepocki nie kończy akcji sam na sam a następnie dobitka Kacpra Klinickiego ląduje w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Jestem bardzo zadowolony zarówno z wyniku, z którego trenerzy zespołów seniorskich w Polsce są w głównej mierze rozliczani, ale też ze stylu piłkarskiego jaki zbudowaliśmy razem przez te 10 tygodni pracy. Jest potencjał w tym zespole i uważam, że jest on gotowy na powrót za rok do elity piłkarskiej na Mazowszu. Stwierdzenie moje opieram na jakości i stylu jaki prezentuje mój zespół. Jest to zasługa wszystkich zaangażowanych osób z klubu Marcovia Marki.

Do tego potrzeba jednak aspektów, nad którymi jeszcze przed zakończeniem sezonu, nasze klubowe władze mocno pracują. Wczoraj upragnione 3 punkty pojechały z nami do Marek a już w najbliższą sobotę na zakończenie sezonu zmierzymy się na naszym terenie z Wilgą Garwolin. Zapraszam serdecznie bo będzie się działo.”