Marek Stelar – relacja ze spotkania autorskiego

Marek Stelar - relacja ze spotkania autorskiego, fot: biblioteka.wolomin.pl

Prosto ze Szczecina do wołomińskiej biblioteki zawitał Marek Stelar, a właściwie Maciej Biernawski, miłośnik kryminałów i horrorów.

Debiutował w 2014 roku powieścią „Rykoszet”. Obecnie na swoim koncie ma 12 książek, jest również współautorem zbiorów i opowiadań. W kwestii pisania nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Obecnie szykuje się do napisania czwartej części trylogii o komisarzu Tomaszu Rędzi w roli głównej.

Właśnie za sprawą Tomasza Rędzi, Marek Stelar jest szczególnie bliski. Pękamy z dumy, że Czytelnik biblioteki stał się inspiracją i trafił na karty książki. Również z tego powodu, sobotnie spotkanie autorskie było ze wszech miar wyjątkowe. Nie tylko dowiedzieliśmy się, jak zawód architekta, wpływa na opisywanie otoczenia, w którym dzieje się akcja oraz czy bohaterowie jego książek mają jakieś cechy wspólne, podpowiadamy – mają, to było również pierwsze spotkanie, dotychczas korespondencyjnej znajomości Panów Stelar/Rędzia. Nasz gość jest autorem słów: „Książki nie robią wyrzutów, że ktoś jest ważniejszy od nich”, ale jak widać, książki mają całą paletę zalet, potrafią łączyć ludzi i tworzyć ciekawe historie również poza kartami powieści.

Wydarzenie dofinansowano z programu Instytutu Książki: Dyskusyjne Kluby Książki.