Marki wybrały wykonawcę profilowania dróg gruntowych

Profilowanie drogi gruntowej, fot: marki.pl

Obecnie w Markach jest około 70 km dróg gruntowych, od dwóch tygodni pracownicy Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg kontrolują ich stan. Dzięki temu powstaje klasyfikacja dróg, które będą profilowane w pierwszej kolejności – na początku listy znajdą się te, które najbardziej zagrażają ich użytkownikom.

Dzisiaj miasto Marki poinformowało o wyborze wykonawcy tzw. równania gruntówek. Prace zrealizuje wybrany w przetargu Zakład Robót Ogrodniczo-Drogowych Michalina Sawicka. W najbliższym czasie jest planowane podpisanie umowy. Obecnie trwają prace związane ze sporządzeniem harmonogramu na pierwsze dwa tygodnie robót.

– Prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości. Wynika ona z warunków pogodowych. Z uwagi na brak pokrywy śniegowej w trakcie mrozów grunt przemarznął na około 0,5-0,7 m. Obecnie, po weryfikacji stanu przemarznięcia gruntu, stwierdzamy, iż tylko górna część nawierzchni już rozmarzła. Dolna nadal jest zamarznięta i dopiero po pełnej odwilży i ustąpieniu zmarzliny terenu, będzie mogli podjąć działania remontowe – zaznacza Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

W przypadku chęci uzyskania szczegółowych informacji o przybliżonym terminie realizacji robót na Państwa ulicy zachęcam do kontaktu z Wydziałem Inwestycji i Zarządu Dróg po nr tel. +48 22 781 10 03 wew. 610 lub +48 22 781 10 03 wew. 670.