Burmistrz Wołomina składa pozew przeciwko Radzie Miejskiej

Elżbieta Radwan, fot: facebook.com/BurmistrzElzbietaRadwan

7 marca podczas sesji Rady Miejskiej w Wołominie radni zadecydowali o obniżeniu wynagrodzenia Elżbiecie Radwan. Dziś Burmistrz Wołomina wystosowała list do mieszkańców, w którym informuje, że zdecydowała się złożyć przeciwko Radzie Miejskiej pozew.

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej wynagrodzenie burmistrz zmniejszyło się z kwoty 12 540,00 zł brutto do kwoty 9 490,00 zł brutto miesięcznie. Według radnych powodem takiej decyzji miała być niegospodarność Elżbiety Radwan. Zdaniem Burmistrz Wołomina decyzja Rady nie wynika z merytorycznej oceny jej pracy, lecz ma podłoże czysto polityczne i jest przejawem dyskryminacji.

Zwracam się do Państwa, aby poinformować, że zdecydowałam się złożyć pozew przeciwko Radzie Miejskiej w związku z decyzją o obniżeniu mojego wynagrodzenia burmistrza. Zamierzam wnieść o unieważnienie uchwały Rady z dnia 7 marca, bo uważam, że jest ona przejawem dyskryminacji, której ofiarą padłam. Chcę domagać się przywrócenia dotychczasowej wysokości wynagrodzenia, a także zwrotu odebranej mi decyzją radnych części pensji – wraz z ustawowymi odsetkami. Deklaruję już dzisiaj, że jeśli sąd przyzna mi rację, połowę zwróconej mi kwoty przeznaczę na wołomińskie organizacje charytatywne – pisze w oświadczeniu Elżbieta Radwan.

Poniżej cała treść oświadczenia:

Oświadczenie Burmistrz Wołomina