Marki z unijnym dofinansowaniem

Marki z unijnym dofinansowaniem, fot: marki.pl

Mareckie inwestycje zostaną zasilone pieniędzmi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Dobra passa w zdobywaniu dofinansowań trwa. Niedawno Gmina Marki uzyskała 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz prawie 2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mareckie inwestycje wesprze też samorząd Mazowsza, przekazując 110 tys. zł na remont kamienicy Briggsów.

Została podpisana kolejna umowa – tym razem Marki zostaną zasilone pieniędzmi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W czwartek 27 maja w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została podpisana stosowana umowa. Miasto reprezentowali: burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk, zaś fundusz – Anna Czyżewska, dyrektor Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.

– Tym razem nasz budżet zasili prawie 3,7 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z tego samego, z którego przez ponad dekadę intensywnie czerpał i czerpie Wodociąg Marecki, budując praktycznie od zera sieć kanalizacji sanitarnej. Nasza dotacja też dotyczy kanalizacji, tyle że deszczowej, a ściślej zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. Dzięki niej pokryjemy m.in. część wydatków związanych z budową ciągu ulic Jowisza-Marsa-Saturna – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec podziękował przedstawicielom NFOŚiGW, a także pracownikom ratusza, którzy w konsultacji z Wodociągiem Mareckim przygotowali wniosek.

Marki z unijnym dofinansowaniem, fot: marki.pl

Przypomnijmy, że budowa ciągu ulic Jowisza-Marsa-Saturna jest w toku. Prace wykonuje firma Strabag. Obecnie jest to droga gruntowa. Po zrealizowaniu robót uzyska odwodnienie, nawierzchnię asfaltową, chodnik i drogę rowerową.