Mieszkaniec Wołomina na podium biegu Połówka Komandosa

Buty w błocie, fot: fotolia.com/germini

51- letni mieszkaniec Wołomina wziął udział w X edycji Półmaratonu Komandosa, zajmując I miejsce w kategorii 50+.

Blisko 51 letni mieszkaniec Wołomina, zapalony biegacz – Krzysztof Pawlak, w miniony weekend wziął udział w ogólnopolskim biegu pod nazwą Półmaraton Komandosa. Bieg odbył się na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Impreza ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zjeżdżają na nią przedstawiciele różnych jednostek wojskowych z całej Polski. Pan Krzysztof od 2017 roku jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej i służy w 53 batalionie lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, co pozwoliło mu wziąć udział w takiej imprezie.

Mieszkaniec Wołomina na podium w biegu Połówka Komandosa

– Do udziału w Połówce Komandosa namówił mnie kolega z WOT-u, który startował we wcześniejszej edycji tego biegu – mówi Pan Krzysztof.

Półmaraton Komandosa to nie zwykły bieg uliczny a przełajowy, w dodatku w pełnym umundurowaniu i z plecakiem ważącym ponad 10 kg.

– W Półmaratonie Komandosa postawiłem sobie za cel złamać 2 godziny, wiedziałem, że nie będzie łatwo ze względu na mundur, wojskowe buty i dość ciężki plecak – wspomina biegacz.

Pan Krzysztof trasę tegorocznej edycji biegu ukończył z czasem 1.48.44 min. Co uplasowało go na I miejscu w kat. 50+ i II miejscu w kat. Żołnierz WOT. W zawodach wzięło udział ponad 300 biegaczy.

Mieszkaniec Wołomina na podium w biegu Połówka Komandosa