Mieszkaniec Wołomina najlepszym szlifierzem w Polsce

Mieszkaniec Wołomina najlepszym szlifierzem w Polsce, fot: 3M

Przemysław Ugolik z firmy S&S Piłczyński z Wołomina zwyciężył w wielkim finale zawodów „Starcie Szlifierzy” organizowanych przez firmę 3M. Nowy polski Szlif Mistrz pokonał ponad 170 uczestników wygrywając nagrodę główną – wycieczkę do Stanów Zjednoczonych oraz bon o wartości 2000 złotych na materiały ścierne, które ułatwią mu wykonywanie jego codziennej pracy.

Finaliści zostali wyłonieni spośród aż 170 uczestników podczas zawodów regionalnych, które odbyły się w ubiegłym roku w trzech polskich miastach – Nadarzynie, Poznaniu i Sosnowcu. Organizator zawodów – firma 3M – jest aktywnym uczestnikiem wspierającym lokalnych ekspertów z dziedziny obróbki metalu oferującym produkty i rozwiązania służące ludziom oraz poprawiające jakość ich życia i pracy.

12 najlepszych zawodników II edycji „Starcia Szlifierzy” stanęło do ostatecznej walki o tytuł drugiego polskiego Szlif Mistrza 3M. Bez szlifierzy nie powstałoby wiele przedmiotów codziennego użytku, takich jak winda, samochód czy tory, po których porusza się tramwaj. Zawody organizowane przez firmę 3M mają na celu zarówno uhonorowanie wszystkich szlifierzy, którzy wykonują swoją pracę z ogromną pasją i dbałością o efekt końcowy, jak
i wsparcie lokalnych przedsiębiorstw. Najlepszym szlifierzem II edycji został Przemysław Ugolik z Wołomina, który wywalczył tytuł Szlif Mistrza 3M oraz nagrodę główną – wycieczkę do Stanów Zjednoczonych dla dwóch osób i materiały ścierne najwyższej jakości.

Mieszkaniec Wołomina najlepszym szlifierzem w Polsce, fot: 3M

II edycja zawodów „Stracie Szlifierzy” to wyjątkowe wydarzenie pełne nowych rekordów oraz frekwencji, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Z zawodów na zawody uczestnicy byli coraz bardziej precyzyjni, doskonale przygotowani, dzięki czemu osiągali coraz lepsze wyniki. Świadczy to o tym, że przed wydarzeniem przygotowywali się do konkurencji i szlifowali swoje umiejętności. To najlepszy dowód, że nasza inicjatywa była bardzo potrzebna – nic nie świadczy o tym lepiej, niż zaangażowanie samych zawodników – mówi Piotr Stach, Inżynier Prowadzący ds. Rozwoju Aplikacji.

Organizatorem zawodów jest firma 3M, która specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Flagowe produkty marki skierowane do branży szlifierskiej kryjące się pod rozwiązaniami 3M™ Cubitron™ II oraz 3M™ Scotch-Brite™ mają za zadanie podnieść jakość i komfort codziennej pracy profesjonalistów. Dodatkowo firma 3M wspiera rozwój osobisty i bezpieczeństwo w pracy, dlatego te same wartości promuje podczas zawodów „Starcie Szlifierzy”. Te mistrzostwa są jedyną w swoim rodzaju okazją, aby nagrodzić tych, dla których szlifowanie jest nie tylko pracą, lecz także wielką pasją.

Finał zawodów odbył się 1 marca w Centrum Szkoleniowym 3M we Wrocławiu, które zostało otwarte 25 września 2017 roku. To pierwsze Centrum Szkoleniowe 3M w Europie Środkowo-Wschodniej. W liczącym ponad 2000 m2 laboratorium, klienci mogą testować szerokie portfolio produktów firmy przeznaczonych dla profesjonalistów. W Centrum Szkoleniowym zatrudnieni są eksperci i trenerzy, którzy prowadzić będą szkolenia dopasowane do potrzeb grupy, dzieląc się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. W ten sposób firma 3M Poland chce edukować i pokazać, jak tworzone przez nią technologie, po zastosowaniu w praktyce, zmieniają otaczającą nas rzeczywistość.