Patryk Kuryłek mistrzem polski K1

Patryk Kuryłek, fot: WWL24

W miniony weekend 17-18 marca w warszawskiej Hali Koło przy ulicy Obozowej 60 odbywały się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule K1. Powiat wołomiński reprezentowali zwodnicy MKS Wicher Kobyłka.

Organizatorami mistrzostw był urząd dzielnicy Wola oraz Polski Związek Kickboxingu. W ciągu dwóch dni na dwóch ringach walki stoczyło blisko 250 zawodników. Jak zwykle mistrzowską klasę pokazał Patryk Kuryłek, który w niedzielę na gali finałowej pokonał jednogłośną decyzją sędziów Damiana Rolla z Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki TOM CENTER, zdobywając tytuł amatorskiego Mistrza Polski K1 w kategorii do 57 kg. Patryk Kuryłek, który ćwiczy pod okiem trenera kadry narodowej Grzegorza Engela całkowicie zdominował swoją kategorię wagową, we wrześniu zeszłego roku zdobył pas zawodowego Mistrza Polski K1 a wczoraj po raz kolejny mistrzostwo w amatorskiej formule.

Artur Rola, Grzegorz Engel, Patryk Kuryłek, Piotr Siegoczyński, Piotr Bombik fot: WWL24

Z dobrej strony pokazali się też pozostali reprezentanci MKS Wicher Kobyłka. Dariusz Giera w kat. -67 kg zdobył brązowy medal, Patryk Czarnecki w kat. -54 kg srebro, podobnie Paulina Matera – srebrny medal w kat. -60 kg.

Tego samego dnia fantastycznie zaprezentowali się też trójboiści Wichru. Patryk Zaniewski bezapelacyjnie został wybrany zdobywcą Pucharu Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbył się w Skierniewicach, a jego klubowy kolega Norbert Jędrzejewski ustanowił drugie miejsce w kategorii do 83 kg w formule wilksa, poprawiając w przysiadzie i martwym ciągu swoje rekordy życiowe. Biorąc pod uwagę, że wieczorem również siatkarze pokonali swoich rywali (KS Virtus Wiskitki) śmiało można stwierdzić, że dzień należał do MKS Wicher Kobyłka. Niedzielne zwycięstwa kobyłkowskich sportowców były z pewnością miłym prezentem dla prezesa Wichru, Artura Roli, który dziś obchodzi swoje urodziny i któremu z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia.

Patryk Kuryłek, fot: WWL24