Mobilna profilaktyka w powiecie wołomińskim

Mobilna profilaktyka w powiecie wołomińskim, fot. policja.pl

Policjanci na terenie powiatu wołomińskiego przez cały czas prowadzą aktywne działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Funkcjonariuszy można spotkać nie tylko na półkoloniach organizowanych w mieście, ale są też obecni na wydarzeniach plenerowych oraz nad lokalnymi akwenami. Głównym tematem takich spotkań są zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci na terenie powiatu wołomińskiego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Są również tam, gdzie czas spędzają dzieci oraz młodzież. Starają się edukować i oddziaływać profilaktycznie.

Policjanci rozmawiają, przekazują najważniejsze zasady bezpiecznych zachowań. Pomocnym narzędziem są krótkometrażowe filmy edukacyjne, które obrazują, jak istotny wpływ na bezpieczeństwo pieszego mają odpowiedzialne, właściwe zachowania, wypracowane bezpieczne nawyki i przestrzegane podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Podczas spotkania funkcjonariusze również ostrzegają przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych. Szczególną uwagę zwracają na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz o wszelkiego rodzaju zagrożeniach wynikających z kąpania się na „dzikich akwenach”, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ”. Omawiają także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych.

W ramach działań prewencyjnych z dziećmi i młodzieżą na swoim rejonie służbowym spotkał się dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jadowie sierż. sztab. Radosław Kumek oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Markach st. post. Radosław Szczęsny.

Oprac. MK