Nagrody dla strażaków pomagających w Rytlu

Wręczenie nagród strażakom pomagającym w Rytlu, fot: WWL24

Wczoraj w Urzędzie Miasta w Wołominie, burmistrz Elżbieta Radwan wręczyła nagrody strażakom, którzy brali udział w usuwaniu szkód nawałnicy na pomorzu.

Niecały tydzień temu Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan zdecydowała o wysłaniu strażaków z Gminy Wołomin do pomocy w usuwaniu skutków nawałnicy. Ośmiu druhów OSP z Wołomina, Ossowa i Majdanu wyjechało na Pomorze, aby pomóc poszkodowanym w nawałnicy, która przeszła nad Rytlem. Mieszkańcom miejscowości, których dotknęła ogromna tragedia, pomagali: Grzegorz Skoczeń, Dominik Szuba, Karol Olender, Mateusz Górski, Mirosław Matyjaszek, Kamil Maciąg, Kacper Królik i Przemysław Milewski.

Wręczenie nagród strażakom pomagającym w Rytlu, fot: WWL24

„To, że my byliśmy tam, możliwe było tylko dlatego, że nasi koledzy zostali w Wołominie, żeby zabezpieczać miasto” – to pierwsze słowa strażaków OSP. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i wyszkoleniu na najwyższym poziomie, sprawnie brali udział w wielodniowej akcji. Każdy druh otrzymał z rąk burmistrz nagrodę pieniężną.

Powoli wyłania się lista, rzeczy potrzebnych na miejscu tragedii. Na dniach w Wołominie rozpocznie się zbiórka. Strażacy zwrócili uwagę na stary samochód w tamtejszej straży. Na pewno potrzebne będą też materiały budowlane i wyprawki szkolne dla dzieci.