Zamkną ul. Kwiatową w Ząbkach – linie 199 i N66 pojadą objazdem

Roboty drogowe, fot: fotolia.com

W związku z realizowaną budową kanalizacji sanitarnej w ul. Kwiatowej w Ząbkach w okresie od 28.08 do 02.09 zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu zakładająca  wyłącznie z ruchu kołowego ul. Kwiatowej.

Kwiatowa zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. ks. Skorupki do ul. Sikorskiego. Pojazdy wyjeżdżające z ul. Orlej będą mogły tylko skręcić w prawo lub w lewo w ul. ks. Skorupki, przejazd na wprost będzie niemożliwy. Pojazdy jadące ul. Sikorskiego nie będą mogły skręcić w ul. Kwiatową w stroną ul. ks. Skorupki.

Wskazane objazdy dla pojazdów indywidualnych:

  • w kierunku południowym: Orla –> ul. ks Skorupki  ->  Stefczyka ->   Sikorskiego   do ul. Kwiatowej
  • w kierunku na północ ul. Szwoleżerów -> Stefczyka -> Sikorskiego -> Sosnowa -> ks. Skorupki  do ul. Orlej.

Na objazd zostaną skierowane linie  autobusowe ZTM dzienna 199 i nocna N66:

Objazd dla autobusów linii 199  i N66 jadących w kierunku Targówka zostanie wytyczony ulicami od ul.  Stefczyka-> Sikorskiego (w kierunku ul. Sosnowej)-> Sosnowa -> Langiewicza -> Wyzwolenia -> 3 Maja -> tunel (stała trasa), Na trasie objazdu  w kierunku Targówka zostaną uruchomione przystanki:

  • na ul. Sikorskiego między Stefczyka, a Zieleniecką
  • na ul. Langiewicza między Lipową, a Wyzwolenia
  • na ul. 3 Maja na wysokości ośrodka zdrowia

Objazd autobusów linii 199 w kierunku Rembertowa zostanie wytyczony ulicami od ul.Orlej -> ks. Skorupki – > Stefczyka -> ul. Sikorskiego (w kierunku ul. Kwiatowej)  i powrót na stałą trasę w ul. Kwiatowej. Na trasie objazdu  w kierunku Rembertowa zostanie uruchomiony jeden przystanek na ul. Kwiatowej przy ul. Sikorskiego

Na okres funkcjonowania  objazdów zawiesza się funkcjonowanie dotychczasowych przystanków linii ZTM:

  • Sikorskiego 01 (w kierunku Targówka)
  • ks. Skorupki 01 i 02 (dla obu kierunków)
  • Orla 01 (w kierunku Targówka)

Prace na ul. Kwiatowej nie wpływają na trasy linii ząbkowskich.

Objazd ulicy Kwiatowej w Ząbkach

Na trasie objazdów zostaną  wprowadzone zakazy zatrzymywania się i postoju – znaki B-36 aby parkujące pojazdy nie tamowały ruchu.  W celu usprawnienia objazdu na skrzyżowaniu ul. ks. Skorupki, Sosnowa i Langiewicza będzie okresowo wprowadzane ręczne sterowanie ruchem. Prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i stosowanie się do nowej organizacji ruchu oraz do poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. W związku z utrudnieniami i mogącymi tworzyć się zatorami  należy zaplanować podróż, w taki sposób, aby uwzględnić wydłużony czas przejazdu w godzinach szczytu. Odcinek ul. Kwiatowej pomiędzy ul. Sikorskiego, a ul. Szkolną zostanie udostępniony kierowcom wcześniej.

źródło: Urząd Miasta Ząbki