Marcovia awansowała do drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski

1545
Michał Ochman (w czerwonej koszulce), fot. Marcovia Marki

Pierwszy zespół Marcovii pokonał rezerwy Huraganu Wołomin 3:0 i awansował tym samym do trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Kalinowski, Michał Grykałowski i Przemysław Sieczko.

Pierwsza część pucharowego pojedynku z rezerwami Huraganu przebiegała w całości pod dyktando naszych zawodników. Niestety mimo olbrzymiej przewagi Marcovia miała problem ze skutecznością. Jako pierwszy idealną okazję zmarnował Dariusz Piwowarek, który będąc kilka metrów przed bramką nieczysto trafił w piłkę czym ułatwił interwencję bramkarzowi gospodarzy. Kolejne dwie dogodne sytuacje zmarnowali Artur Szleżanowski i Mateusz Kalinowski. W odpowiedzi Huragan stworzył sobie jedną groźną okazję, która mogła a nawet powinna zakończyć się bramką. Na szczęście po strzale Jakuba Zasadzińskiego piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Michał Grykałowski. Marcovia niemoc strzelecką przełamała w 36 minucie za sprawą Mateusza Kalinowskiego. Dla młodego zawodnika było to premierowe trafienie w barwach naszej drużyny. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Michał Grykałowski, który pokonał golkipera Huraganu po bardzo dobrej akcji Huberta Dałka.

Po przerwie gospodarze zaczęli grać z większym animuszem. Mimo, że Marcovia miała wszystko pod kontrolą to gracze z Wołomina coraz częściej zagrażali bramce strzeżonej najpierw przez Damiana Krasiewicza a następnie przez Adriana Opęchowskiego. Zawodnicy Konrada Kucharczyka odpowiadali jednak równie ciekawymi atakami. Najbliższy zdobycia bramki był Kacper Piekarz, któremu niewiele zabrakło żeby umieścić piłkę w siatce po strzale głową. Swoich szans nie wykorzystali także Mariusz Rogalski i Przemysław Sieczko. Popularny „Sieka” zdołał jednak wpisać się na listę strzelców w ostatniej minucie meczu i ustalić tym samym wynik na 3:0 dla Marcovii.

Prowadzony przez Konrada Kucharczyka zespół wygrał w pełni zasłużenie i awansował tym samym do trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski. Rywala Marcovii poznamy w najbliższym czasie.

Skład Marcovii:

Damian Krasiewicz (66′ Adrian Opęchowski) – Maksymilian Górski, Dariusz Piwowarek, Artur Szleżanowski, Michał Grykałowski – Hubert Dałek (62′ Bartosz Rzeźnik), Kacper Piekarz (56′ Michał Ochman), Marcin Graczyk, Adrian Rowicki (64′ Andrzej Pietrucha), Mariusz Rogalski – Mateusz Kalinowski (59′ Przemysław Sieczko)

żółte kartki: Michał Ochman, Marcin Graczyk

Trener: Konrad Kucharczyk

Z pucharowymi rozgrywkami pożegnały się natomiast rezerwy mareckiego klubu, które uległy Escoli Varsovia 1:4. Honorowe trafienie dla drużyny Michała Ogórka zdobył Piotr Bielecki.

źródło: Marcovia Marki

Komentarze