Sławomir Kozłowski, fot. Marcovia Marki

Rezerwy Marcovii udanie zameldowały się w „A” klasie. Na inaugurację sezonu 2017/2018 podopieczni Michała Ogórka pokonali przed własną publicznością Koronę Warszawa 4:3. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Buczek. Po jednym trafieniu dołożyli Mariusz Rogalski i Marcin Graczyk.

Spotkanie dostarczyło sporej dawki emocji. Było wszystko czego oczekują kibice – bramki, mnóstwo sytuacji, niesamowite zwroty akcji i radość z decydującego trafienia w samej końcówce meczu.
Pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy raz za razem stwarzali groźne okazje pod bramką Damiana Krasiewicza. Golkiper Marcovii imponował jednak świetnym refleksem, dzięki któremu ratował zespół z wielu opresji. Z biegiem czasu do głosu zaczęła dochodzić także Marcovia. Przed swoimi szansami stawali kolejno Kacper Lachowicz, Szymon Mogielnicki i Tomasz Buczek. Żadnemu z nich nie udało się jednak umieścić piłki w siatce. Ta sztuka udała się za to gościom, którzy wyszli na prowadzenie w 31 minucie. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Mariusz Rogalski.

Po zmianie stron mecz rozkręcił się na dobre. Ataki raz z jednej a raz z drugiej strony nie ustawały ani na moment. W 49 minucie dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił Marcin Graczyk i było 2:1 dla rezerw Marcovii. Radość z prowadzenia nie trwała niestety zbyt długo. W 55 minucie strzał życia oddał zawodnik Korony i momentalnie zrobiło się 2:2. Chwilę później goście ponownie pokonali dobrze dysponowanego Damiana Krasiewicza i teraz to oni wyszli na prowadzenie. Końcówka meczu należała jednak do Marcovii a dokładniej ujmując do Tomasza Buczka. Popularny „Buko” dwukrotnie wpisał się bowiem na listę strzelców i zapewnił tym samym naszej drużynie cenny komplet punktów.

Skład Marcovii II:
Damian Krasiewicz – Łukasz Grochowski, Mariusz Ciszewski (19′ Szymon Mogielnicki), Sławomir Kozłowski (C), Mateusz Grochowski – Marcin Graczyk (88′ Dariusz Kwiatkowski), Kacper Lachowicz, Michał Ogórek, Mariusz Rogalski, Tomasz Buczek – Bartosz Kozik

Trener: Michał Ogórek

Tuż przed rozpoczęciem meczu z Koroną Warszawa miała miejsce  uroczystość. Kierownik klubu Konrad Król w imieniu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wręczył Sławomirowi Kozłowskiemu puchar za awans do „A” klasy.

źródło: Marcovia Marki