Nagrody Starosty za osiągnięcia sportowe rozdane

1834

Przed rozpoczęciem XXXIV sesji Rady Powiatu odbyła się uroczystość wręczenia nagród starosty wołomińskiego za wysokie osiągnięcia sportowe w 2016 roku. Nagrodzonych zostało 12 mieszkańców naszego powiatu. Nagrody w imieniu starosty wręczyli Adam Łossan, wicestarosta oraz Arkadiusz Werelich, przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.

W szczególny sposób uhonorowany został Stanisław Bielewicz, trener MKS Wicher Kobyłka, opiekun multimedalistów w sportach siłowych, który w tym roku zakończył karierę trenerską.

Ponadto nagrodzeni zostali:

Grzegorz Pluta – zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa, mieszkaniec Kobyłki. Zdobywca IV Miejsca na Igrzyskach Paraolimpijskich RIO 2016 w szermierce na wózkach.

Oliwia Majewska – zawodniczka sekcji kolarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego Copernicus Toruń, mieszkanka Kobyłki. Wielokrotna medalistka w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich w jeździe indywidualnej, drużynowej oraz w kategorii omnium.

Marta Bańkowska – zawodniczka UKS „Struga” Marki, mieszkanka Marek. II Wicemistrzyni Świata
w warcabach tureckich, zdobywczyni VI Miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach 100 polowych oraz VII Miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy również w warcabach 100 polowych. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w warcabach 100 polowych i 64 polowych oraz w warcabach błyskawicznych i aktywnych w kategorii juniorek i seniorek.

Bogdan Bańkowski – zawodnik UKS „Struga” Marki, mieszkaniec Marek. II Wicemistrz Świata w warcabach tureckich, wielokrotny medalista w Mistrzostwach Polski w warcabach 100 polowych i 64 polowych oraz w warcabach błyskawicznych.

Kuba Pałaszewski – zawodnik MKS Karate Kyokushin w Radzyminie, mieszkaniec Duczek. Zdobywca
II Miejsca w Mistrzostwach Europy w kategorii kumite oraz I Miejsca w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego również w kategorii kumite.

Tomasz Lenkiewicz – trener MKS Karate Kyokushin w Radzyminie, mieszkaniec Radzymina. Trener Kuby Pałaszewskiego zdobywcy II Miejsca na Mistrzostwach Europy oraz Gabrieli Kostrzewy zdobywczyni III Miejsca na Mistrzostwach Europy i III Miejsca na Mistrzostwach Polski. Podopieczni trenera Lenkiewicza w kategorii drużynowej zdobyli również I Miejsce na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego oraz II Miejsce w Mazowieckiej Lidze Karate.

Patryk Kuryłek – zawodnik MKS „WICHER” Kobyłka, mieszkaniec Wołomina. Zdobywca II Miejsca
w Pucharze Świata w kick-boxingu, Pucharu Europy Seniorów oraz II Miejsca w Mistrzostwach Europy. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kategorii kick light i low kick.

Kamil Ruta – zawodnik MKS „WICHER” Kobyłka, mieszkaniec Nadbieli. Mistrz Europy Seniorów w kick-boxingu, Mistrz Polski Seniorów oraz trzykrotny zdobywca Pucharu Polski.

Grzegorz Engel – trener MKS „WICHER” Kobyłka, mieszkaniec Kobyłki. Podopieczni trenera Engela zdobyli w 2016 roku 2 medale Mistrzostw Europy Seniorów, medale Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów oraz Puchary Świata i Europy Juniorów i Seniorów w różnych formułach kickboxingu. Jest również trenerem Reprezentacji Polski Juniorów kick-light, która zdobyła medale na Mistrzostwach Świata w Irlandii.

Patryk Zaniewski – zawodnik MKS „WICHER” Kobyłka, mieszkaniec Wołomina. Zdobywca II Miejsca na Mistrzostwach Świata w klasycznym trójboju siłowym oraz I Miejsca na Mistrzostwach Europy również w klasycznym trójboju siłowym. Wielokrotny medalista w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym
oraz w klasycznym wyciskaniu leżąc.

Michał Skonieczny – zawodnik MKS „WICHER” Kobyłka, mieszkaniec Kobyłki. Zdobywca III Miejsca w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu leżąc, Mistrz Europy w trójboju siłowym, zdobywca III Miejsca w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym. Medalista w Mistrzostwach Polski zarówno w trójboju siłowym jak i w wyciskaniu leżąc.

Stanisław Bielewicz – trener MKS „WICHER” Kobyłka, mieszkaniec Kobyłki. Podopieczni trenera Bielewicza zdobyli w 2016 roku łącznie 37 medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata Juniorów w trójboju siłowym i w wyciskaniu sztangi leżąc, reprezentując klub i kadrę narodową. Po ponad siedemnastu latach pracy jako instruktor w MKS Wicher Kobyłka Stanisław Bielewicz postanowił zakończyć karierę. Wraz z końcem roku 2016 przeszedł na emeryturę. Pod okiem trenera Bielewicza zawodnicy MKS Wicher Kobyłka zdobyli łącznie 237 medali w Mistrzostwach Polski, 5 na Mistrzostwach Europy i 11 na Mistrzostwach Świata. Około sto razy poprawiali rekordy Polski, byli również rekordzistami Europy i Świata.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wołominie

Komentarze