W ten weekend odbyły się w Kartuzach Mistrzostwa Polski PZKB w formule Kick Light, w których nasz powiat reprezentowało 8 zawodników MKS Wicher Kobyłka.

Podopieczni Grzegorza Engela i Piotra Bombika jak  zwykle mają się czym pochwalić. Mistrzostwo Polski zdobył Patryk Kuryłek! Jest to drugi tytuł mistrzowski zawodnika w ciągu dwóch tygodni (Mistrzostwo Polski K-1). Tym samym tytuł mistrza Polski formuły Kick-Light z poprzedniego roku został obroniony!

Wicemistrzynią Polski Juniorek została Paulina Matera! W walce półfinałowej pewnie wygrała na punkty, jednak w finale Paulina musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej rywalki. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami naszej zawodniczki!

Na trzecim stopniu podium stanęli juniorzy: Patryk Czarnecki i Darek Giera oraz seniorka: Kamila Gołębiewska! Darek Giera po zdobyciu Mistrzostwa Polski Juniorów K1 w Legnicy tym razem spróbował swoich sił w formule Kick Light. Walkę o wejście do strefy medalowej wygrał w dobrym stylu, ale w półfinale Darek spotkał się z obecnym mistrzem świata Juniorów Full Contact i po twardej walce uległ swojemu rywalowi. Podobną sytuację miał Patryk Czarnecki, który po wygraniu ćwierćfinału 3:0, przegrał w półfinale z późniejszym mistrzem Polski Juniorów. Kamila Gołębiewska zdobyła swój pierwszy medal w karierze. Mimo debiutu był to bardzo dobry występ Kamili i z pewnością dużo zdobytego doświadczenia.

Bez medalu wracają niestety: Mateusz Chojnacki, który po wygraniu pierwszej walki, przegrał w następnym etapie z obecnym mistrzem Europy Seniorów. Maciej Siarek przegrał nieznacznie z późniejszym mistrzem Polski w jego kategorii. Mateusz Kret również odpadł po pierwszej walce.

Całej ekipie Engel Team gratulujemy, a wszystkich kibiców kickboxingu zapraszamy w najbliższy piątek do warszawskiej hali przy ul. Obozowej 60 na galę DSF Kickboxing Challenge 9, na której w walce wieczoru o dwa pasy mistrzowskie wystąpi kolejny podopieczny Grzegorza Engela i zawodnik MKS Wicher, Kamil Ruta.

Komentarze