Nasilone kontrole policji w środkach transportu publicznego

561
Nasilone kontrole policji w środkach transportu publicznego, fot: policja.pl

Maseczki ochronne mają na celu zapobiegać przenoszeniu się koronawirusa na zdrowe osoby. Niestety w związku z poluzowaniem restrykcji związanych z zasłanianiem nosa i ust dużo osób zdecydowało się całkowicie zrezygnować z maseczek. W odpowiedzi na ten problem Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wołomińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej nasilili kontrole w transporcie publicznym.

Niestety, pomimo aktywnych działań edukacyjnych i informacyjnych odnotowujemy coraz częstsze przypadki niestosowania się pasażerów do obowiązujących w tym zakresie obostrzeń. Maseczki ochronne powinny nosić wszystkie osoby, które przebywają w środkach komunikacji publicznej, w sklepie, kościołach, czy kinach. Wyjątek stanowią dzieci oraz osoby chore, mające problemy z oddychaniem. Choć od soboty 30 maja obowiązek zasłaniania nosa i ust nie obowiązuje na świeżym powietrzu, to nadal musimy je nosić w autobusach czy pociągach. W związku z niepokojącym trendem, policja zwiększyła kontrolę obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie dystansu społecznego. Pasażerów korzystających z pojazdów Transportu Publicznego na terenie powiatu wołomińskiego będą kontrolować Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

W przypadku nieprzestrzegania nakazu zasłaniania nosa i ust policja może nałożyć mandat w wysokości 500 zł. Może również zostać skierowany wniosek do sanepidu o nałożenie grzywny. Wówczas kara może wynosić nawet 30 tys. zł.

Pamiętajmy, iż epidemia COVID-19 nadal obecna jest w Polsce. Do tej pory koronawirus spowodował w naszym kraju 48 149 przypadków zakażeń i 1 738 zgonów.

Komentarze