Nasze szczypiornistki niepokonane

Nasze szczypiornistki niepokonane, fot. marki.pl

Przy licznie zgromadzonej publiczności w hali ROKiS w Radzyminie mierzyliśmy się z drużyną SMS ZPRP Lublin. Pomimo iż sytuacja w tabeli już dawno jest jasna, chcieliśmy godnie pożegnać się z własnym parkietem.

Od samego początku narzuciliśmy szaleńcze tempo. Kapitalna gra w obronie i raz za razem wyprowadzane skuteczne kontry sprawiły iż po piętnastu minutach wynik brzmiał 14:4. Po chwili tempo troszkę się uspokoiło ale nie miało to większego wpływu na wynik. Dalej graliśmy kapitalnie w obronie i niezwykle skutecznie w ataku. Nie sposób nie wspomnieć fantastycznej gry naszych bramkarek które cały mecz skończyły z niesamowitą skutecznością 56 procent.

Tego dnia wychodziło nam po prostu wszystko. Paradoksalnie nasze młode przeciwniczki grały bardzo ambitnie i walecznie. Wielkie brawa za grę do końca. W drugiej połowie można powiedzieć iż niewiele się zmieniło. Dalej raz za razem skutecznie wykorzystywaliśmy okazje bramkowe i ostatecznie pokonaliśmy drużynę z Lublina różnicą 23 bramek.

Po meczu odbyła się skromna feta z okazji zajęcia pierwszego miejsca w rozgrywkach pierwszej ligi grupy „C”. Dlaczego skromna? Ponieważ przed nami najważniejszy cel tego sezonu. Samo zajęcie pierwszego miejsca w grupie nie daje nam upragnionego awansu do Ligi Centralnej. Trzeba jeszcze zająć pierwsze miejsce w turnieju Mistrzyń. Ciągle nie znamy szczegółów tego turnieju ale już teraz mocno się do tego przygotowujemy. Oczywiście na większe podsumowania przyjdzie jeszcze czas, aczkolwiek kapitalnie było wspólnie z Wami, drodzy kibice, świętować wczorajsze zwycięstwo i Mistrzostwo ligi. Te chwile na długo zostaną w naszej pamięci. Mamy też nadzieję że te najlepsze do świętowania jeszcze przed nami…

ROKIS RADZYMIN MARCOVIA MARKI – SMS ZPRP LUBLIN 41-18 (24-10)