Wygrana w LOTTO Ekstralidze badmintona Marcovii

Wygrana w LOTTO Ekstralidze badmintona Marcovii, fot. marki.pl

Za nami spotkanie ósmej kolejki LOTTO Ekstraligi. W Kobierzycach miejscowy KS Badminton, zajmujący 5 miejsce w tabeli, podejmował WWL Badminton Marcovię Marki.

Dla obu zespołów mecz był arcyważny. Gospodarze, którzy utrzymanie w rozgrywkach mieli zapewnione już dawno, dzięki zwycięstwu mogli wskoczyć do najlepszej czwórki zespołów i walczyć w Play-Off. Nasza drużyna musiała szukać punktów, by opuścić strefę nakazującą im walczyć o utrzymanie w barażu. Dlatego od pierwszych pojedynków duża determinacja, koncentracja i wola walki pozwoliła objąć prowadzenie wygrywając starcia deblowe. Mateusz Danielak i Marcin Nowak pokonali Łukasza Cimosza i Patryka Kordka, a Anastasia Alymova i Magdalena Witek Aleksandrę Goszczyńską i Maję Janko.

Gospodarze odpowiedzieli w pierwszych grach singlowych, i doprowadzili do remisu. Katerina Tomalova wygrała z Anastasią Volkovą, a Matej Hubacek wygrał z Marcinem Nowakiem. Kiedy po pojedynku Łukasz Cimosz vs. Mateusz Danielak zdobyliśmy trzeci punkt w spotkaniu, byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Wystarczyło wygrać w drugim singlu, tym razem kobiet i dwa punkty odjechałyby do Marek. Tak też się stało. Tą, która zapewniła wygraną Marcovii była młodziutka ukraińska zawodniczka Anastasia Alymova. Alymowa w dwóch setach wygrała z reprezentantką Polski Jessiką Orzechowicz. Ostatni pojedynek w mikście dał punkt gospodarzom, dzięki czemu w spotkaniu nastąpił podział punktów. WWL Marcovia odjechała do domu z dwoma punktami, jeden pozostał w Kobierzycach.

KS BADMINTON KOBIERZYCE – WWL BADMINTON MARCOVIA MARKI 3:4
Łukasz Cimosz/Patryk Kordek – Mateusz Danielak/Marcin Nowak 13:15 9:15
Aleksandra Goszczyńska/Maja Janko – Anastasia Alymova/Magdalena Witek 5:15 11:15
Katerina Tomalova/Anastasia Volkova 15:7 15:10
Matej Hubacek – Marcin Nowak 15:5 15:11
Łukasz Cimosz – Mateusz Danielak 9:15 14:15
Jessica Orzechowicz – Anastasia Alymova 13:15 13:15
Matej Hubacek/Aleksandra Goszczyńska – Mykola Shkliaiev/Magdalena Witek 15:7 15:9