Nie bądź obojętny! Oddaj krew przy Galerii Wołomin

Nie bądź obojętny! Oddaj krew przy Galerii Wołomin

Wakacje to czas, w którym bardzo brakuje krwi. Jej rezerwy w tym okresie ulegają znacznemu uszczupleniu.  Obecnie najbardziej potrzebna jest krew grup: 0 RhD-, A RhD+, B RhD- i AB RhD-. O tej porze roku mniej osób oddaje honorowo krew, a jednocześnie latem statystycznie dochodzi do większej liczby wypadków, w których potrzebna jest transfuzja. Galeria Wołomin od lat współpracuje z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK „Dar Serca” . Promuje idee krwiodawstwa, a na teren Galerii przyjeżdża krwiobus, w którym wszyscy chętni mogą honorowo oddawać krew. Najbliższa zbiórka krwi odbędzie się już w sobotę 27 sierpnia, w godz. 10-15 na parkingu przed Galerią.

Kto może oddać krew?

Krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat (dla oddających krew po raz pierwszy górna granica wieku to 60 lat), o masie ciała powyżej 50 kg i ciesząca się dobrym zdrowiem, która nie przyjmuje na stałe żadnych leków. To podstawowe zalecenia, jednak wiele sytuacji czasowo lub stale dyskwalifikuje kandydata na krwiodawcę. Na przykład krwi nie można oddawać przez sześć miesięcy po operacji, wykonaniu tatuażu czy kontaktu z obcą krwią.

Jak się przygotować do oddania krwi?

Przed oddaniem krwi należy wyspać się, zjeść lekki posiłek i pić dużo płynów (wody, soków, herbat owocowych). Każda próbka krwi jest bardzo dokładnie badania: oznacza się grupę krwi, wykonuje morfologię, test na obecność żółtaczki typu B i C, kiły i wirusa HIV. Dawca może dostać wszystkie wyniki badań, jeśli tylko zgłosi taką potrzebę.

Tradycyjnie dawcy krwi otrzymują standardowy pakiet energetyczny najczęściej jest to tabliczka czekolady, batonik czy soki. Osoby, które w sobotę oddadzą krew otrzymają również w bonusie od Galerii Wołomin  ….

Od wielu lat współpracujemy z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK „Dar Serca”, organizując cykliczne akcje z wykorzystaniem krwiobusa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wołomina i okolic do włączenia się i oddania tak potrzebnej dziś krwi  – mówi Joanna Uszyńska, Marketing Manager Galerii Wołomin.

***

GALERIA WOŁOMIN

Galeria Wołomin znajduje się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Geodetów. To nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt przyciągający klientów niezwykłą atmosferą oraz bogatą ofertą handlowo-usługowo-rozrywkową, jaką zapewnia ponad 80 sklepów i punktów usługowych, restauracje, klub fitness Zdrofit oraz 4-salowe kino Helios działających wspólnie na powierzchni najmu wynoszącej 25 tys. m². Na zmotoryzowanych Klientów czeka blisko 830 miejsc parkingowych. Kluczowym najemcą obiektu jest hipermarket spożywczy Carrefour. Wśród obecnych najemców galerii znajdują się cenione, sieciowe marki odzieżowe, w tym wiele dotąd niedostępnych w Wołominie, jak również regionalni przedsiębiorcy. Ofertę odzieżową Galerii Wołomin uzupełniają sklep elektroniczny RTV Euro AGD, drogerie oraz salony z wyposażeniem wnętrz. W przestrzeniach restauracyjnych Galerii Wołomin klienci mogą korzystać z usług najbardziej popularnych sieci gastronomicznych, jak KFC czy Pizza Hut oraz wielu innych restauracji.

Właścicielem Galerii Wołomin jest NEPI Rockcastle Sp. z o.o. a zarządcą CBRE Sp. z o.o.

Więcej na https://galeriawolomin.pl/