Niedziela wolna od handlu – gdzie nie zrobicie zakupów

Zakupy, fot. Fotolia

W związku z wejściem w życie Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, najbliższa niedziela (11 marca) będzie pierwszą wolną od handlu. Sprawdziliśmy jak funkcjonować będą Galeria Wołomin, Centrum M1 w Markach, Galeria Wileńska i Galeria Atrium na Targówku. 

Zgodnie z przyjętą ustawą, w 2018 roku wyłączone z handlu będą dwie niedzielę w miesiącu (druga i trzecia) natomiast w przyszłym roku będą to 3 niedziele. W 2020 zakaz będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku – trzech przedświątecznych oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Ustawa dopuszcza wyjątki dlatego w części galerii handlowych czynne będą wybrane lokale. Oprócz tego wiele sieci planuje wydłużenie godzin pracy w piątki i soboty. W niedziele wolne od handlu zakupów nie zrobimy w takich sklepach jak Biedronka, Carrefour, Tesco, Lidl, Leclerc, Kaufland, Auchan, Lewiatan, Netto, Aldi, Lewiatan, Piotr i Paweł, Intermarche, Makro Cash and Carry, MediaMarkt, Saturn, Ikea czy Rossman.

Sprzedaż prowadzić może sam właściciel sklepu. Zakazem handlu nie są objęte m. in. piekarnie, stacje paliw, sklepy z prasą, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, kioski, apteki czy cukiernie.

Galeria Wołomin

Galeria Wołomin będzie czynna w każdą niedzielę, także tę najbliższą, pierwszą wolną od handlu tj. 11.03.2018. W tym dniu czynna będzie strefa restauracyjna, rozrywkowa, zakupy będzie można zrobić w piekarni i wybranych sklepach i punktach usługowych.

W niedziele wolne od handlu w Galerii Wołomin będzie można skorzystać z ofert kawiarni i restauracji, które będą otwarte przez cały dzień. Bez problemów będzie można wybrać się także do kina Helios, czy poćwiczyć w klubie Zdrofit, a dzieci będą się mogły pobawić w Sali zabaw Funny Hippo.

Niedziela wolna od handlu w Galerii Wołomin

M1 Marki

Sklepy z Centrum handlowym w Markach będą nieczynne, jednak będzie można zjeść w Pizza Hut.

Niedziela wolna od handlu w M1 w Markach

Atrium Targówek

W Atrium Targówek w niedziele 11 oraz 18 marca otwarte będą tylko wybrane lokale:

Strefa Gastronomiczna: Erbil Kebab, Sokołyk, Ichiban Sushi, Pizza Hut Express, McDonald’s, Green It, Subway, Trattoria, Sphinx, Express Kuchnia Marche, North Fish

Kawiarnie: Costa Coffee, Grycan, Cukiernia Sowa, Starbucks, Saint Honoré

Rozrywka, Usługi i inne: Multikino, KupKlocki.pl, Salon Urody Gabriel, Totalizator Sportowy LOTTO, Myjnia samochodowa, mBank, Nina Basco, Bella Ragazza, Apteka Dr. Zdrowie, Salon urody Denique, Poczta Polska, Bank BGŻ BNP Paribas, Kwiaciarnia

Niedziela wolna od handlu w Atrium Targówek

Galeria Wileńska

Galeria Wileńska wydłuża godziny otwarcia w piątki oraz soboty i będzie czynna od 9:00 do 23:00. Natomiast w najbliższą niedzielę czynne będą restauracje, kawiarnie i inne punkty usługowe.

Niedziela wolna od handlu w Galerii Wileńska