W Słupnie powstaną dwa nowe boiska i plac zabaw

Piłka nożna, fot: fotolia.com

Budowa kompleksu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie zostanie współfinansowana przez Europejski Fundusz Morski i Rybacki.

Gmina Radzymin zrealizuje do czerwca 2018 roku budowę kompleksu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie. Powstanie plac zabaw oraz dwa boiska sportowe. Wartość inwestycji to 473 662,06 zł z czego w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Gmina uzyskała dofinansowanie na realizację projektu w wysokości 300 000 tysięcy złotych. Pozostałe 173 662, 06 zł pochodzi ze środków własnych Gminy.

Budowa przyszkolnego kompleksu rekreacyjnego poszerza infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną dostępną na obszarach ukształtowanych przez dziedzictwo kulturowe związane z rybołówstwem lub na obszarach będących w zasięgu jego wpływów kulturowych. Plac zabaw wraz z boiskami sportowymi wzbogaca funkcjonalnie przestrzeń, otaczającą lokalną społeczność.

W wyniku realizacji zadania przestrzeń użyteczności publicznej w Słupnie powiększy się o trzy obiekty o charakterze rekreacyjnym. Powstanie kompleksu sportowego będzie skutkowało także dodatkowymi miejscami pracy dla osób z obsługi technicznej kompleksu rekreacyjnego.

źródło: radzymin.pl