Nowa karetka dla wołomińskiego szpitala

W poniedziałek 28 grudnia starosta Adam Lubiak przekazał na ręce dyrekcji Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie nową karetkę na potrzeby placówki. Zakup pojazdu dokonany został ze środków zabezpieczonych przez zarząd powiatu na walkę z COVID-19 w 2020 roku.

Jest to już kolejna karetka, którą udało się pozyskać na potrzeby szpitala w Wołominie w 2020 roku. W lipcu odpowiadając na apel starosty Adama Lubiaka o wsparcie powiatowej placówki w walce z pandemią koronawirusa, pozytywnie odpowiedziała w Fundacja Orlen. Dzięki przekazanym środkom w wysokości ponad 437 tys. złotych, Starostwo Powiatowe w Wołominie zakupiło i przekazało nowoczesną i w pełni wyposażoną specjalistyczną karetkę.

– Nowy sprzęt jest niezbędny do ratowania zdrowia i życia ponad 250 tys. mieszkańców naszego powiatu. Pragnę serdecznie podziękować członkom zarządu i pracownikom Wydziału Planowania i Rozwoju za zaangażowanie i sprawne zrealizowanie zamówienia do końca bieżącego roku – powiedział Starosta Adam Lubiak.

W ramach walki z koronawirusem w najbliższym czasie zakupiona zostanie jeszcze jedna karetka transportowa, na którą środki zabezpieczyli radni powiatowi w trakcie grudniowego posiedzenia Rady Powiatu Wołomińskiego. Dostawa kolejnego pojazdu zaplanowana została do końca stycznia 2021 roku.