Nowoczesne centrum logistyczne Żabki z prestiżową nagrodą!

Żabka Radzymin Centrum Logistyczne, fot. zabka.pl

Polskie Towarzystwo Logistyczne już po raz 16. nagrodziło najciekawsze projekty, związane z innowacjami w dziedzinie logistyki, realizowane przez rodzime przedsiębiorstwa. W tym roku główną nagrodę otrzymała Grupa Żabka, za projekt automatycznego centrum logistycznego w Radzyminie. Firma wciąż rozbudowuje i unowocześnia podwarszawskie centrum, dlatego w ramach akcji rekrutacyjnej „U nas z automatu!” poszukuje nowych pracowników, kusząc konkurencyjnymi warunkami pracy oraz szeregiem udogodnień i benefitów.

Nagroda Polskiego Towarzystwa Logistycznego, każdego roku trafia do firm zarejestrowanych w Polsce, które w swoich unikatowych, wdrożonych w życie działaniach stawiają na usprawnienie procesów logistycznych, wspierających w istotny sposób konkurencyjność rynkową przedsiębiorstw, łańcuchów dostaw lub całych sieci. Doceniane są także przedsiębiorstwa, które kultywują ideę zrównoważonego rozwoju.

Tym razem kapituła przyznała główną nagrodę Grupie Żabka, za projekt „Automatyczne Centrum Logistyczne Radzymin”. Wygranie krajowego konkursu, otwiera przed firmą drogę do ubiegania się o międzynarodową nagrodę na najlepszy projekt logistyczny w konkursie Europejskiego Towarzystwa Logistycznego ELA AWARDS 2024.

Nowoczesna logistyka od zawsze jest siłą napędową Grupy Żabka, a Centrum Logistyczne w Radzyminie to jedno z największych i najbardziej rozwiniętych technologicznie obiektów w tej części Europy. Naszym celem jest zapewnienie franczyzobiorcom najwyższej jakości i efektywności obsługi poprzez implementację innowacyjnych rozwiązań logistycznych, które do minimum skracają czas przygotowania towarów do transportu. Stawiamy również na wykwalifikowaną i zgraną kadrę pracowników, którzy są filarem naszej firmy. Jesteśmy dumni z otrzymanej nagrody i nie spoczywamy na laurach, wdrażając w życie kolejne innowacje oraz ciągle poszerzając zespół pracujących u nas fachowców – mówi Katarzyna Słabowska, dyrektorka logistyki.

Nagrodzone Centrum Logistyczne w Radzyminie to obiekt liczący 60 000 m kw. Dysponuje on w pełni automatycznym magazynem wysokiego składowania, tzw. High-Bay o wysokości blisko 40 metrów i pojemności blisko 30 tys. miejsc paletowych. Za wewnętrzny transport nośników odpowiedzialne są autonomiczne wózki, a dzięki zastosowaniu technologii Goods To Person osiągnięto znaczny wzrost wydajności ergonomii pracy.

W centrum wdrożono prestiżowy system SAP EWM – oparty na technologii klasy WMS (Warehouse Management System) – umożliwiający precyzyjne zarządzanie lokalizacją towarów, co pozwala na szybkie kompletowanie zamówień i efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej oraz monitorowanie poziomu zapasów. Ponadto w ramach systemu SAP zostało zaadaptowane zaawansowane oprogramowanie MFC – tym samym wdrożono zaawansowane algorytmy odpowiedzialne za optymalne sterowanie całego układu automatycznego.

Praca zaawansowana technologicznie? „U nas z automatu!”

Ponieważ centrum logistyczne w Radzyminie to ogromny i nowoczesny obiekt, do jego obsługi potrzeba wykwalifikowanych pracowników. W ramach kampanii rekrutacyjnej „U nas z automatu!”, nawiązującej swoim hasłem do nowych technologii obecnych w podwarszawskim obiekcie, Żabka nieustannie poszukuje m.in. osób z doświadczeniem w inżynierii i logistyce, ekspertów i ekspertek IT, specjalistów i specjalistek utrzymania ruchu, operatorów i operatorek wózków widłowych oraz menadżerów i menadżerek.

Pracownicy Żabki zatrudniani są na atrakcyjnych warunkach umowy o pracę, która obejmuje wynagrodzenie zasadnicze, miesięczne premie oraz różnorodne dodatki finansowe, w tym dodatek transportowy i sezonowy.

Osoby, które podejmą zatrudnienie, liczyć mogą również na liczne benefity, jak m.in. pakiety prywatnej opieki medycznej LuxMed, możliwość przystąpienia pracowników i ich rodzin do grupowego ubezpieczenia Uniqua, Kartę MultiSport, specjalny dodatkowy program emerytalny Żabki (niezależny od składek ZUS), program rekomendacji pracowników, program zakupu i wynajmu aut osobowych na specjalnych warunkach rabatowych, upominki i świąteczne paczki oraz szereg różnorakich zniżek na produkty i usługi w sieciach partnerów biznesowych Żabki.

Sieć logistyczna Żabki liczy obecnie 8 centrów logistycznych, z których towar dystrybuowany jest do sklepów w całej Polsce oraz 19 terminali przeładunkowych. Nowoczesne rozwiązania wdrażane przez firmę, umożliwiają szybką obsługę 9000 franczyzobiorców prowadzących sklepy Żabki, do których rocznie wysyłanych jest ok. 3 mln dostaw.

Więcej informacji o rekrutacji na stronie: https://zabkagroup.com/pl/tywcentrumlogistycznym/

____________________________

 

Grupa Żabka powstała na początku 2021 roku. Składa się z trzech podstawowych jednostek biznesowych: Żabka Polska, Żabka Future i Żabka International, które są wspierane przez Przywództwo Strategiczne, definiujące strategię i rozwój Grupy, strategię personalną i finansową oraz odpowiadające za synergię procesów w ramach Grupy. Żabka Polska koncentruje się na działalności detalicznej i odpowiada głównie za operacyjne i handlowe aspekty działalności Grupy, w tym zarządzanie i rozwój nowoczesnej sieci placówek stacjonarnych typu modern convenience oraz ogólnopolskiej sieci logistycznej Grupy. Żabka Future odpowiada za przyśpieszenie tworzenia cyfrowego ekosystemu convenience z synergiami pomiędzy jego częściami oraz zapewnienie optymalnej technologii do wielokierunkowego rozwoju Grupy. Z kolei Żabka International odpowiada za realizację ekspansji zagranicznej Grupy. W skład Grupy Żabka wchodzą także firma Maczfit, lider rynku cateringu dietetycznego w Polsce oraz Dietly.pl, wiodąca platforma e-commerce w tym segmencie. Celem Grupy jest tworzenie i łączenie wygodnych i odpowiedzialnych rozwiązań w obszarze convenience, które ułatwiają klientom codzienne życie. Działania w obszarze odpowiedzialności Grupa rozwija w sposób strategiczny, integrując czynniki środowiskowe, społeczne i z obszaru ładu korporacyjnego (z ang. ESG) ze strategią biznesową. W ramach strategii odpowiedzialności Grupa Żabka podjęła się zobowiązań m.in. w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, wzmacniającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz cyrkularności i dekarbonizacji. Link do Raportu Odpowiedzialności za rok 2023: https://zabkagroup.com/pl/nasza-odpowiedzialnosc/#raport-ESG