Zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży

Kodeks karny, zatrzymanie, fot. policja.pl

Kryminalni z Komisariatu Policji w Ząbkach zatrzymali 52-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o włamanie do uszkodzonego samochodu pozostawionego po zdarzeniu drogowym na parkingu przy cmentarzu. Mężczyzna ukradł z niego powerbank, trzy sztuki okularów przeciwsłonecznych, płytę CD o łącznej wartości około 250 zł oraz dokumenty. Okazało się, że był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, dlatego za popełniony czyn odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Ząbkach zostali skierowani na interwencję przy ul. Piłsudskiego na terenie miasta. Tam według zgłoszenia, w rozbitym audi, miał znajdować się nietrzeźwy mężczyzna. Gdy policjanci dotarli na miejsce, przy samochodzie, zastali wspomnianego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął oddalać się w stronę cmentarza. Zareagowali błyskawicznie, gdyż mieli podejrzenie, że mógł on kierować pojazdem pod wpływem alkoholu.

Podczas interwencji, operacyjni ustalili, że 52-latek nie kierował tym samochodem, ani nie jest właścicielem uszkodzonego audi. Okazało się, że obywatel Gruzji skorzystał z okazji i włamał się do zamkniętego, pozostawionego na parkingu uszkodzonego auta po zdarzeniu drogowym. Z wnętrza zabrał najbardziej wartościowe rzeczy takie jak powerbank, trzy sztuki okularów przeciwsłonecznych, płytę CD o łącznej wartości około 250 zł oraz dokumenty, które ujawnili przy nim policjanci podczas kontroli osobistej.

Mężczyzna został zatrzymany. Teraz przed sądem odpowie za kradzież z włamaniem oraz ukrycie dokumentów. W przeszłości 52-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za zarzucane mu czyny odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MK