Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej – przedstawienia

Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej - przedstawienia

W najbliższych dniach w Ząbkach i Radzyminie, w ramach Obchodów 100 Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. zostaną wystawione dwa przedstawienia przypominające nam sylwetkę bohatera tej kluczowej dla Historii Polski i Europy bitwy, młodego kapłana, który oddał życie za wolność Ojczyzny – ks. Ignacego Skorupki.

Instalacja słowno-muzyczna Ignacy Skorupka – symbol Bitwy Warszawskiej 1920 , jest to widowisko, które opowiada historię ostatnich dni życia ks. Ignacego Skorupki związanych z Bitwą Warszawską 1920 r., czyli tzw. „Cudu nad Wisłą”. Scenariusz oparty jest o autentyczne, także mniej znane, pochodzące z dokumentów źródłowych fakty, które poprowadziły ks. Skorupkę z warszawskiej Pragi, poprzez Ząbki i Rembertów na pierwszą linię frontu zwycięskiej bitwy pod Ossowem i ostatecznie do jego bohaterskiej śmierci. Całość przedstawiona jest w formie artystycznej impresji, przygotowanej przez mieszkańców Ząbek. Instalację obejrzeć można będzie zarówno na żywo, jak i online. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje. Zapraszamy wszystkich serdecznie do obejrzenia widowiska.

11-10-2020, godz. 20.00 , Sanktuarium Jana Pawła II, Radzymin, ul. Słowackiego 58
18-10-2020, godz. 19.00 , kościół Miłosierdzia Bożego, Ząbki, ul. 11 Listopada 4

WYKONAWCY
Piotr Kondrat – ks. Ignacy Skorupka, narrator
Arkadiusz Denkiewicz – trębacz
połączone zespoły wokalne Miasta Ząbki – chórzyści, wojsko, ludność cywilna

przygotowanie i prowadzenie chóru – Zbigniew Szablewski, Liliana Bach
reżyseria – Piotr Kondrat
konsultacje historyczne – Mirosław Sobiecki
koordynator projektu – Agata Kajak

Widowisko będzie transmitowane online przez telewizję internetową Tyniec.tv oraz EWTN Global Catholic Network na stronach:
caecilianum.eu
ewtn.pl
tyniec.tv