Relacja z Pucharu Ligi

Relacja z Pucharu Ligi, fot: futboliga.pl

W ostatni weekend w rozgrywkach Futboligi została rozegrana czwarta edycja Pucharu Ligi. I końcowe rozstrzygnięcie można chyba podsumować następująco – nieważne ile zespołów przystępuje do Pucharu, bo na końcu i tak wygrywa Dar-Mar Kobyłka!

Zespół Norberta Kucharczyka był oczywiście jednym z faworytów rozgrywek, ale wiele innych drużyn również miało ochotę, by zdobyć okazałe trofeum.

Sam fakt, że w półfinałach znalazły się wyłącznie drużyny z pierwszej ligi pokazuje, że tutaj nie było przelewek i nikt nie dostał niczego za darmo. Chociaż były też takie przypadki, że faworyt nie wychodził z grupy. Jeśli chodzi o zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej, to taki los spotkał np Offside, Spartę czy Multi-Medikę. No ale te topowe drużyny raczej problemów z awansem do TOP 8 nie miały, a dopiero tam zaczynały się prawdziwe emocje. A jak wyglądała droga do tytułu późniejszych triumfatorów?

Dar-Mar swoją grupę wygrał z dorobkiem 6 punktów, pozostawiając w pokonanym polu Lemę Logistic, Offside i Spartę Wołomin. W ćwierćfinale ten zespół pokonał rzutem na taśmę Wolę Rasztowską (gol w ostatniej akcji meczu), a następnie wygrał po rzutach karnych z Fil-Polem (w regulaminowym czasie gry było 1:1, a w karnych 6:5). W wielkim finale Dar-Mar nie miał z kolei litości dla Incognito, triumfując 3:0 i zdobywając złote medale. Warto jednak pogratulować samego uczestnictwa w decydującej potyczce ekipie Incognito, której nikt nie dawał szans na tak dobry wynik, ale markowianie – na przekór wszystkim – udowodnili, że Puchar Ligi to rozgrywki w których zawsze dobrze im się gra.

Co do nagród indywidualnych, to królami strzelców zostali Maciek Kamiński (Fil-Pol) oraz Łukasz Godlewski (Al-Mar). Statuetki dla najlepszych asystentów trafiły do Kamila Melchera (Al-Mar) i Mateusza Muszyńskiego (Dar-Mar), z kolei najlepiej punktującym kanadyjczykiem (gole + asysty) został Łukasz Godlewski. Organizatorzy nie wybierali jeszcze MVP zawodów, podobnie jak najlepszego bramkarza – wybór zostanie dokonany dopiero na ceremonii zamknięcia piątej edycji rozgrywek.

A dokładne wyniki z Pucharu Ligi oraz szczegółowy opis można znaleźć na www.futboliga.pl.