Obóz kondycyjny w Ustroniu kobyłkowskich kickbokserów

Obóz kondycyjny w Ustroniu kobyłkowskich kickbokserów

Kickbokserzy Wichru Kobyłka po zakończonym sezonie sportowym uczestniczyli – na przełomie lipca i czerwca – w obozie kondycyjnym w Ustroniu.

Na dziesięciodniowy obóz kondycyjny, który odbywał się w dniach 25 czerwca – 4 lipca wyjechało ponad 50 zawodników MKS Wicher. Codzienne treningi, biegi po okolicznych górach i pływanie w całości wypełniały czas kobyłkowskim kickbokserom.

Obóz miał za zadanie zregenerować zawodników, dlatego do codziennych treningów włączyliśmy dużą ilość biegów oraz ćwiczeń poprawiających siłę i wytrzymałość – mówi trener Grzegorz Engel  – dzień zaczynaliśmy o godzinie 7:30 śniadaniem i do późnego wieczora, oczywiście z przerwami, zajmowaliśmy się podnoszeniem sprawności fizycznej.

Obóz kondycyjny w Ustroniu kobyłkowskich kickbokserów

Dzięki niedawno podpisanej umowie między klubem a Urzędem [link] i wsparciu ze strony Urzędu Miasta w Kobyłce, po bardzo pracowitym sezonie, w pełni mógł się zregenerować Kamil Ruta, który korzystał w Ustroniu z masaży i kompleksowej odnowy biologicznej. Kamil Ruta na początku roku został sklasyfikowany na pierwszym miejscu na świecie prestiżowej organizacji WAKO w swojej kategorii wagowej, w marcu wywalczył dwa zawodowe pasy (federacji DSF i Polskiego Związku Kickbokserskiego), a tuż przed obozem przywiózł z Włoch Puchar Świata. Podczas obozu w Ustroniu udało mu się wyleczyć niedawną kontuzję karku, a także podnieść wagę, gdyż od najbliższego sezonu zamierza startować w kategorii +86 kg. Przed Kamilem teraz dwa miesiące intensywnych treningów – już na początku września wraz z Patrykiem Kuryłkiem będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. W tym samym czasie ich klubowa koleżanka, Paulina Matera, będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Europy w Macedonii, tak więc początek sezonu jesiennego dla zawodników MKS Wicher zapowiada się bardzo ciekawie.

Do końca wakacji zajęcia sekcji odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 20:00 w OSP w Kobyłce, na które wszystkich chętnych gorąco zaprasza trener Grzegorz Engel.

Obóz kondycyjny w Ustroniu kobyłkowskich kickbokserów