Od 3 sierpnia zmiany w funkcjonowaniu komunikacji

Linia autobusowa Ząbki-1, fot. zabki.pl

W związku z zaplanowanym zamknięciem skrzyżowania ulic ks. Skorupki, Kwiatowa i Orlej linie autobusowe Ząbki-1 i Ząbki-3 po godzinie 12:00 w dniu 3.08 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy linii Ząbki-1 i 3 jadące w kierunku ul. Powstańców za przystankiem PKP Ząbki 02 po wyjeździe z tunelu zawrócą na rondzie na ul. Orlej i pojadą ulicami 3 Maja, Wyzwolenia, Langiewicza, do ul. Sosnowej, gdzie od przystanku Sosnowa 01 wrócą na stałe trasy.

Na trasie objazdu zatrzymają się na przystankach (w nawiasach podano numerację stosowaną przez ZTM)
– Legionów 02 (52) na ul. 3 Maja za skrzyżowanie z ul. Legionów w kierunku ul. Wyzwolenia
– 3 Maja 01 (51) na ul. Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ul. 3 Maja

W kierunku CH Marki na trasą objazdową pojedzie tylko linia Ząbki-1, za przystankiem Cmentarz 02, autobus pojedzie ulicami Szwoleżerów, w lewo w Stefczyka, w prawo w Sikorskiego, w lewo Sosnową, Langiewicza, w lewo Wyzwolenia, 3 Maja, za przystaniem Legionów 01 skręci w ul. Orlą i na rondzie zawróci do tunelu od przystanku Urząd Miasta 01 wróci na stałą trasę.

Na objeździe będzie zatrzymywał się na następujących przystankach:
– Szwoleżerów 03 na ul. Szwoleżerów przy ul. Piłsudskiego,
– Różana 02 na ul. Szwoleżerów,
– Sikorskiego 52 na ul. Sikorskiego,
– Sosnowa 02 (52) na ul. Sosnowej,
– Langiewicza na ul. Langiewicza,
– 3 Maja 02 (52) na ul. Wyzwolenia,
– Legionów 01 (51) na ul. 3 Maja.

Dla linii ząbkowskich zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
– Orla 01 i 02.
– ks. Skorupki 02 na ul Kwiatowej,
– Szwoleżerów 02 na ul. Piłsudskiego,
– Kołłątaja 02 na ul. ks. Skorupki.

W związku z objazdem linie Ząbki-1 i Ząbki-3 będą kursowały wg. zmienionych rozkładów jazdy.

Zmiany w funkcjonowaniu linii ZTM 199 i N62

W związku z przebudową skrzyżowania ulic ks. I. Skorupki i Orlej w Ząbkach i jego całkowitym zamknięciem od dnia 3 sierpnia 2023 r. (linia nocna od nocy 3/4.08.2023 r. od początku kursowania) do odwołania wprowadzone zostają poniższe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na terenie Ząbek:

Zmiany tras
Linia 199 zostaje skierowana na poniższą trasę objazdową:
w kierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA:
BRÓDNO-PODGRODZIE – … – Wojska Polskiego – tunel – Orla – zawrotka na rondzie po wyjeździe z tunelu – Orla – łącznik ulicy Orlej z ulicą 3 Maja – 3 Maja – Wyzwolenia – M. Langiewicza – Sosnowa – gen. W. Sikorskiego – Kwiatowa – Szwoleżerów – … – REMBERTÓW-STRZELNICA.
w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE:
REMBERTÓW-STRZELNICA – … – F. Stefczyka – gen. W. Sikorskiego (w prawo) – Sosnowa – M. Langiewicza – Wyzwolenia – 3 Maja – łącznik ulicy 3 Maja z ulicą Orlą – Orla – zawrotka na rondzie – Orla – tunel – Wojska Polskiego – … – BRÓDNO -PODGRODZIE.

Linia N62 zostaje skierowana na poniższą trasę objazdową:
tylko w kierunku krańca DW. CENTRALNY:
PKP WOŁOMIN / OS. NIEPODLEGŁOŚCI – … – Szwoleżerów – gen. S. Maczka – Powstańców – marsz. J. Piłsudskiego – Warszawska – … – DW. CENTRALNY.

Trasa w kierunku przeciwnym nie ulega zmianie .

Zmiany przystankowe
Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:
– ORLA 01 i 02,
– KS. SKORUPKI 01 i 02,
– KOŁŁĄTAJA 01 .

Uruchomione zostają przystanki zastępcze:
– LEGIONÓW 51 zlokalizowany na istniejącym peronie przy ulicy 3 Maja za skrzyżowaniem z ulicą Legionów w kierunku ulicy Orlej, obowiązujący jako stały dla linii 199 w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE.
– LEGIONÓW 52 zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ulicy 3 Maja za skrzyżowaniem z ulicą Legionów w kierunku ulicy Wyzwolenia, obowiązujący jako stały dla linii 199 w kierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA.
– 3 MAJA 51 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Wyzwolenia w rejonie skrzyżowania z ulicą Krótką w kierunku ulicy 3 Maja, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE.
– 3 MAJA 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ulicą Krótką w kierunku ulicy M. Langiewicza, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA.
– LANGIEWICZA 51 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Langiewicza przed skrzyżowaniem z ulicą Wyzwolenia, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE.
– SOSNOWA 51 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Sosnowej za rondem u zbiegu ulic ks. I. Skorupki, M. Langiewicza i Sosnowej w kierunku ulicy gen.
W. Sikorskiego, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA.
– SOSNOWA 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Sosnowej przed rondem u zbiegu ulic ks. I. Skorupki, M. Langiewicza i Sosnowej w kierunku ulicy M. Langiewicza, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE.
– GAJOWA 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy gen. W. Sikorskiego za rondem u zbiegu ulic Gajowej, Sosnowej i gen. W. Sikorskiego w kierunku ulicy Kwiatowej, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca w kierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA.
– SIKORSKIEGO 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy gen. W. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ulicą F. Stefczyka w kierunku ulicy Gajowej, obowiązujący jako stały dla linii 199 w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE.
– KOSYNIERÓW 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Szwoleżerów przed skrzyżowaniem z ulicą Kosynierów w kierunku ulicy R. Żbikowskiego, obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii 199 w kierunku krańca w kierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA.

Kursowanie linii 199 i N62 odbywać się będzie na podstawie zaktualizowanych rozkładów jazdy .