Od najbliższego poniedziałku korekta trasy linii Ząbki-2

Miejska Komunikacja w Ząbkach, fot: zabki.pl

Urząd Miasta Ząbki poinformował, że od poniedziałku 3 grudnia zostaje skorygowana trasa linii Ząbki-2 w kierunku Rembertów Ratusz.

Za przystankiem Zieleniecka 02 na ul.Szwoleżerów autobus skręci w ul. Maczka i zatrzyma się na przystanku Maczka 03 (przystanek stały), następnie autobus skręci w lewo w ul. Powstańców, zatrzyma się na przystanku Maczka 02 przystanek (na żądanie) przy rondzie oraz na kolejnym przystanku Powstańców Las 02 (przystanek stały) i następnie wyjedzie na ul.Piłsudskiego (DW631/Żołnierską) w kierunku Rembertowa. Na trasie będzie obowiązywał również przystanek tymczasowy Powstańców Las 51 (na żądanie) wspólny z linią 199– do czasu jego likwidacji.

Linia Ząbki-2 od poniedziałku nie będzie zatrzymywać się na przystanku Pułaskiego 02 na ul. Szwoleżerów.

Trasa i rozkładowe czasy dojazdów linii Ząbki-2 na odcinkach trasy CH Marki – przystanek „Zieleniecka 02 oraz Czwartaków 02- CH Marki nie ulegają zmianie tj. nadal obowiązują tabliczki przystankowe z rozkładem obowiązującym od 3 września 2018 r.

Prosimy o usunięcie samochodów parkujących w zatokach przystankowych uruchamianych przystanków! Przypominamy, że zatrzymywanie się i postój samochodu w zatoce przystankowej lub w odległości 15 m od znaku D-15 (przystanek autobusowy) jest naruszeniem przepisów ruchu drogowego (art. 49 ust. 1 pkt 9 ustawy PORD) zagrożone mandatem 100 zł i 1 pkt. karnym.

Korekta trasy linii Ząbki-2

Dzięki wprowadzanej zmianie trasy autobus Z2 ominie najbardziej zakorkowaną w porannych godzinach część trasy –odcinek drogi wojewódzkiej 631 pomiędzy ul. Szwoleżerów i Powstańców. Tworzące się tu korki uliczne były powodem dużych problemów z punktualnością kursowania linii Ząbki-2.

Kolejna duża zmiana tras i rozkładów linii ząbkowskich planowana jest po zakończeniu prac na ul. Powstańców (połowa grudnia br..

źródło: zabki.pl