Oddali krew dla zdrowia Aleksandry i Cecylii

Oddali krew dla zdrowia Aleksandry i Cecylii, fot: 5MBOT

W czasie pandemii oddali jej blisko 350 l, dzięki czemu regularnie uzupełniali topniejące zasobów w bankach krwi i ratowali życie wielu osobom. Teraz ponownie do systemu wtłoczyli blisko 50 litrów krwi, tym razem dla chorej na białaczkę 13 – letniej Aleksandry oraz Pani Cecylii z Wieliszewa.

W minionym tygodniu żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obory Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ, po raz kolejny włączyli się w akcję honorowego krwiodawstwa. W czwartek 22 października przy Szpitalu w Drewnicy odbyła się zbiórka krwi na rzecz 13 – latki chorującej na białaczkę. W inicjatywie udział wzięło 31 żołnierzy 54 batalionu lekkiej piechoty z Zegrza, 52blp z Komorowa oraz 51 blp z Ciechanowa. Tego dnia łącznie do systemu wpłynęły 33 litry krwi.

Organizatorem zbiórki była 5 MBOT, Stowarzyszenie HEIMUR, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „S.R.O. 54”, oraz Szpital Drewnica. W niedzielę ponownie żołnierze wraz z zaprzyjaźnionym stowarzyszeniem, a także Miejskim Centrum Sportu w Ząbkach spotkali się by podzielić się tym co mają najcenniejsze. Tym razem zbiórka zorganizowana została na rzecz p. Cecylii z Wieliszewa, której krew pozwoli na powrót do zdrowia. Dwa dni donacji dały szansę i nadzieję na wyleczenie dwóm osobom. Łącznie podczas akcji HDK zebrano blisko 50 litrów bezcennego daru jakim jest krew.