Oficer dyżurny z komisariatu w Zielonce uratował życie kobiecie

Oficer dyżurny z komisariatu w Zielonce uratował życie kobiecie, fot: KPP Wołomin

Policjant pełniący służbę na stanowisku oficera dyżurnego komisariatu w Zielonce szybko ustalił miejsce zamieszkania desperatki i skierował tam policyjny patrol, który zastał niedoszłą samobójczynie. Kobiecie została udzielona niezbędna pomoc i trafiła pod opiekę lekarzy.

13 lutego około 10:00 do Komisariatu Policji w Zielonce wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Jedna z mieszkanek poinformowała policjanta na stanowisku oficera dyżurnego, że ma depresje i chce popełnić samobójstwo, następnie przerwała rozmowę telefoniczną nie podając adresu pod jakim przebywa.

Podjęta próba ponownego kontaktu telefonicznego policjanta ze zgłaszającą nie przyniosła efektu. Ta nie odbierała telefonu. Oficer dyżurny asp. szt. Jarosław Ferenc podjął natychmiastowe działania, w wyniku których ustalił prawdopodobne miejsce, gdzie mogła znajdować się niedoszła samobójczyni i skierował pod ustalony adres policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali tam kobietę, która oświadczyła, że chce popełnić samobójstwo. Na miejsce została skierowana również karetka pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy.

Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu dyżurnego z Komisariatu Policji w Zielonce kobiecie uratowano życie.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie