Paczka papierosów z mefedronem w środku

Paczka papierosów z mefedronem w środku, fot: policja.pl

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kobyłce podczas kontroli drogowej pojazdu, znaleźli 4 gramy mefedronu. Nerwowe zachowanie 27-letniego kierowcy oraz 23 letniego pasażera, skłoniło policjantów do przeszukania wnętrza samochodu. Środki odurzające ukryte były w paczce po papierosach.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kobyłce, uzyskali informację, że kierowca samochodu osobowego może przewozić narkotyki. Patrolując teren miasta, zauważyli pojazd, który wzbudził ich uzasadnione podejrzenie. Podjęli interwencję. Zatrzymali kierowcę samochodu do kontroli drogowej. Podczas legitymowania mężczyzny, funkcjonariusze zauważyli, że 27-latek oraz pasażer zachowują się nerwowo. Policjanci przeszukali auto. Koło przedniego fotela pasażera znaleźli pudełko po papierosach, a w nim 4 gramy mefedronu. Mężczyźni uważali, że jest to dobry sposób, na ukrycie narkotyków. Jednakże profesjonalne działania policjantów z Kobyłki, doprowadziły do ujawnienia substancji prawem zakazanych oraz zatrzymania sprawców przestępstwa.

Reklama

27-latek oraz 23-latek usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Kodeks Karny za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska