Parkuj i Jedź – umowa z wykonawcą podpisana

"Parkuj i Jedź" przy ulicy Sportowej w Markach

„Zaprojektuj i zbuduj” – w tej formule powstaną parkingi „Parkuj i Jedź” w Markach. Ich lokalizacje to ulice Sportowa oraz Duża. Burmistrz Jacek Orych podpisał umowę na realizację inwestycji z firmą STD Nasiłowski. Wygrała ona przetarg i wykona prace za niecałe 2,5 mln zł brutto.

– To jedenz kilku projektów, na które zdobyliśmy zewnętrzne dofinansowanie. Na to przedsięwzięcie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), czyli unijnej puli, otrzymamy prawie 2 mln zł – informuje Jacek Orych.

Przy ul. Sportowej i Dużej powstaną m.in. miejsca do parkowania samochodów (48 i 102), wiaty i miejsca postojowe dla rowerów, toalety, ławki i biletomaty. W obu lokalizacjach zostaną także zainstalowane pierwsze w Markach miejsca ładowania samochodów elektrycznych. Oba obiekty znajdą się w zasięgu kamer miejskiego monitoringu.

Prace mają zostać wykonane w tym roku.

Także w tym roku na inwestycje w szeroko rozumianą infrastrukturę drogową miasto przeznaczy 44 mln zł. Do największych projektów należą: modernizacja ulic Zagłoby-Zygmuntowska (przedsięwzięcie dofinansowane przez wojewodę oraz powiat wołomiński) oraz modernizacja ciągu Sosnowa-Kościuszki (dofinansowane przez powiat wołomiński oraz z ZIT). Ponadto w toku jest przetarg na dziewięć ulic (Kołłątaja, Staszica, Równa, Ziołowa, Poprzeczna, Fiołkowa, Letnia, Łąkówek, Niecała).

Źródło: UM Marki