Patryk Kuryłek wraca z Austrii z brązem

1799
Patryk Kuryłek, dekoracja medalowa, Innsbruck

W ostatni weekend w austriackim Innsbrucku odbywały się zawody Pucharu Świata w kickboxingu. Reprezentant Polski, zawodnik MKS Wicher Kobyłka Patryk Kuryłek wywalczył brązowy medal.

Startujący w kategorii -57 kg Patryk Kuryłek dotarł do półfinałów zawodów, gdzie zmierzył się z reprezentantem Ukrainy, Arturem Rudenko. Na ostatnich Mistrzostwach Europy w Grecji poradził z nim sobie bez problemów, tym razem jednak musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy.

Dla Patryka Kuryłka, który w zeszłym sezonie zaliczył bardzo udany start w seniorach (sklasyfikowany przez WAKO jako nr 3 na świecie) zawody w Innsbrucku były sprawdzianem obecnej formy. Brązowy medal potwierdził jedynie że w tym sezonie kondycja nadal jest na wysokim poziomie i na najbliższych Mistrzostwach Świata będzie starał się sięgnąć po najwyższe laury.

Było to dla mnie ciekawe doświadczenie, z pewnością wyciągnę wnioski i z kolejnych zawodów mam zamiar przywieźć medal w nieco jaśniejszym odcieniu. Chciałbym bardzo podziękować za przygotowania mojemu trenerowi Grzegorzowi Engelowi, który prowadzi mnie od samego początku kariery sportowej, oraz Body Sport Center z Wołomina za wsparcie w przygotowaniach – mówi Patryk Kuryłek.

Komentarze