Zatrzymano podejrzanego o potrącenie 7-latki na przejściu dla pieszych w Zielonce

Podejrzany o spowodowanie wypadku w Zielonce Cezary R.

Intensywna praca funkcjonariuszy z wołomińskiej Komendy doprowadziła do ustalenia i zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o potrącenie 13 kwietnia br. na przejściu dla pieszych w Zielonce 7-letniej dziewczynki.

13 kwietnia br. około godziny 18:15 w miejscowości Zielonka przy ul. Wojska Polskiego przed skrzyżowaniem z ulicą 11 Listopada na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 7-letniej dziewczynki, która poruszała się po przejściu dla pieszych rowerem. Dziecko zostało potrącone przez kierującego motocyklem typu kross, który bezpośrednio po zdarzeniu odjechał z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy poszkodowanej. 7-latka z obrażeniami twarzy została przewieziona do szpitala.

Czynności procesowe jakie przeprowadzili funkcjonariusze wołomińskiej Komendy, wskazywały, że w zdarzeniu udział brał charakterystyczny motocykl do jazdy w terenie, typu kross koloru zielonego. Te informacje były jednak niewystarczające do ustalenia właściciela bądź użytkownika pojazdu. Funkcjonariusze postanowili dokonać sprawdzenia zapisu wszystkich możliwych monitoringów w okolicy miejsca zdarzenia. Idąc tym tropem ustali następnie numery rejestracyjne pojazdu, oraz dotarli do osoby na którą motocykl był zarejestrowany. Ta podczas przesłuchania oświadczyła, że pojazd sprzedała, wskazując nowego właściciela.

Wypowiedź – Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP:

 

Takie ustalenia pozwoliły policjantom na zatrzymanie kilka dni temu 38-latka podejrzewanego o spowodowanie tego wypadku drogowego. Mężczyzna również oświadczył, że sprzedał motocykl innej osobie. Ta nie potwierdziła jednak tej wersji, dodatkowo z zabranego materiału wynikało, że Cezary R. sfałszował umowę kopna sprzedaży motocykla a sam pojazd i odzież w której się poruszał w chwili zdarzenia ukrył. Takie zachowanie wyraźnie wskazywało, że chciał zatrzeć ślady i w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za swój czyn.

Przesłuchanie Cezarego R., oraz zapis monitoringu, jak również inne istotne okoliczności ujawnione w trakcie trwającego postępowania wskazywały na jego udziału w tym zdarzeniu drogowym. Mężczyzna już został przesłuchany i usłyszał zarzuty naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym powodując wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie został też umieszczony na najbliższe 3-miesiące w Areszcie Śledczym. Teraz może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wołomin